LIETUVOS VANDENSVYDŽIO RINKTINĖS DALYVAVIMAS 2014 M. ATVIRO BALTARUSIJOS ČEMPIONATO II TURO VARŽYBOSE.

Spalio 30- lapkričio 2 dienomis Minske vyko Atviro Baltarusijos čempionato baigiamasis etapas, kuriame Lietuvos rinktinė turėjo sužaisti 2 rungtynes, kurios buvo atkeltos nuo I turo. Tai rungtynės su Vitebsko bei Mogiliovo komandomis.

Norint patekti tarp stipriausių keturių komandų Lietuvos rinktinei būtina buvo pergalė prieš Vitebsko „Vitbič“ ekipą. Rungtynės buvo labai atkaklios ir pergalingos, tai viena tai kita komanda pirmavo arba lygino rezultatą. Po pirmojo kėlinio švieslentėje buvo lygus rezultatas 2-2, po antrojo kėlinio tampat lygu 4-4, trečiąjį kėlinį laimėjo baltarusiai rezultatu 2-+1 ir pirmavo 8-7. Ketvirtame kėlinyje lietuviai susiėmė ir išlygino rezultatą bei įmušė dar du įvarčius bei pirmavo 10-8. Baltarusiai dėjo visas pastangas išlyginti rezultatą, tačiau jiems pavyko pelnyti tik vieną įvartį, tuo tarpu lietuviai irgi įmetė ir galutinis rungtynių rezultatas buvo Lietuvos rinktinės naudai 11-9. Patikimai žaidė veteranas Egidijus Sutkus, rezultatyviai atakavo Anton Sugoniak bei Linas Liūdžius. Žymiai daugiau prie pergalės galėjo prisidėti Julius Goštautas, tačiau uždirbęs 3 pražangas turėjo palikti aikštelę bei stebėti žaidimą nuo atsarginių suolelio.

Žodžiu pagrindinis tikslas buvo pasiektas – Lietuva tarp keturių stipriausių komandų.

Antrose atidėtose rungtynėse Lietuva 11-7 ( 0-2, 3-1, 5-3, 3-1 ) įveikė Mogiliovo srities vandensvydininkus.

Na o ketveriukėje jau buvo sunku konkuruoti su pajėgiais baltarusiais. Nusileista visom trims komandoms : 9-16 RCOP, 2-11 Olimpinio rezervo mokyklai ir 4-16 Gomelio srities vandeniams.

Nugalėtojais tapo Minsko RCOP, antra buvo Gomelio srities komanda, treti Minsko Olimpinio rezervo sporto mokyklos auklėtiniai, ketvirti Lietuvos rinktinės sportininkai.

Dar šiais metais Lietuvos rinktinės laukia tarptautinis turnyras skirtas Rimantui Tonkūnui atminti, jis vyks lapkričio 21-23 dienomis Elektrėnuose.