Baimę akyse pakeitė ryžtas

Marytė Marcinkevičiūtė   Sportas info      2016 m. kovo 18 d.

Baimę akyse pakeitė ryžtas

Lietuvos vandensvydžio čempionate kartu su suaugusiais žaidžia ir Kauno plaukimo mokyklos 2-oji komanda, kurią sudaro 14-15 metų sportininkai.

Lietuvos vandensvydžio federacijos generalinis sekretorius Rolandas Vizgirda teigia, kad ši jauna komanda gali grąžinti Kaunui prarastas pozicijas ir yra šalies jaunių rinktinės atgaiva. 
 

Kauniečių ekipos pagrindą sudaro Lietuvos vaikų čempionai. Devyni jų žaidėjai praėjusiais metais sėkmingai rungtyniavo Šiaurės šalių jaunių čempionate, kur tapo nugalėtojais. Šių metų vasario mėnesį jie buvo pirmi tarptautiniame aštuonių jaunių komandų turnyre Slovakijoje, kur jėgas bandė 5 Slovakijos, taip pat Lenkijos ir Moldovos komandos. Kiek anksčiau laimėti ir turnyrai Švedijoje, Danijoje, Vokietijoje. 

Kodėl nusprendėte dalyvauti Lietuvos suaugusiųjų čempionate?- paklausiau 51 metų komandos trenerio Rimvydo Šimansko.

Pamačiau, kad jaunieji sportininkai gali bent kiek pasipriešinti vyrų komandoms, todėl ir kilo mintis parungtyniauti Lietuvos vandensvydžio čempionate. 
 

Stokojame varžybų, todėl dalyvavimas Lietuvos čempionate mums labai gera mokykla, kaip reikia žaisti su vyrais. Iš pradžių mačiau baimę savo auklėtinių akyse, tačiau dabar jos jau švyti.  

Debiutu čempionate esu patenkintas. Kiek sunkiau buvo žaisti tik su daugkartine Lietuvos čempione Vilniaus „MSC-Baltic Amadeus“ komanda, o per rungtynes su Elektrėnų „ESC–Žaibu“ porą kėlinių netgi pirmavome. Tačiau vyrai yra vyrai, būtų didelė staigmena, jeigu elektrėniškius būtume nugalėję.

Ar šiuos jaunuosius vandensvydininkus užsiauginote pats?

 

Taip, vaikinus susirinkau nuo 8-9 metų ir juos pats užsiauginau. Iš pradžių tų jaunųjų sportininkų buvo apie 40, o dabar jų liko apie pusė. 

Tai vandensvydininkai, gimę 2000-2002 metais. Iš tų vaikų, kuriuos surinkau, 14 žaidėjų atstovavo Lietuvos jaunių ir jaunučių rinktinėms.  

Žaisti su vyrais nėra lengva, ar čempionate tikitės pasiekti pergalių?

 

Jeigu nepasieksime pergalių, nenukabinsime nosies. Mes dar esame jaunučių komanda, todėl vaikinams labai svarbu kaupti patirtį ir žaidybinę ištvermę.  

Tegul mus vyrai laužo, jie stipriau spaudžia po vandeniu, stipriau laiko. Žaidžiant su vyrais, jaunimas darosi stipresnis, ištvermingesnis. 

Žaidžiant su silpnesniais, nėra jokio progreso, yra tas pats lygis. Savo laiku, lankydamas šeštą ar septintą klasę, aš irgi pradėjau žaisti Lietuvos suaugusiųjų čempionate. Ir nieko blogo nenutiko. O čia žaidžia visa komanda, vaikinai kartu užaugo, vienas kitą labai gerai pažįsta. Kai mano auklėtiniai žais su savo bendraamžiais, bus visa galva pranašesni. 

Auklėtiniai yra patenkinti dalyvavimu, aptarinėja kiekvienas sužaistas rungtynes. Man nesvarbu praleisti įvarčiai, stengiuosi gerinti komandos žaidimo kokybę. Noriu, kad ir taktiškai, ir techniškai komanda taptų brandesnė. 

 

Kokio lygio jūs buvote žaidėjas?

 

Buvau SSRS jaunučių rinktinės kandidatas, dalyvaudavau treniruočių stovyklose, jėgas bandžiau tarptautiniame „Družbos“ turnyre. 
 

Vėliau aštuonis sezonus atstovavau Kauno „Bangos“ komandai, kurią treniravo Vitalijus Alekperlis. Ją sudarė Lietuvos rinktinės žaidėjai. Dalyvaudavome SSRS pirmenybėse, komandoje žaidė pajėgūs Anatolijus Asajevičius, Tadas Pašukas.  

Komandos meistriškumas buvo aukštas, tai buvo profesionalus klubas, treniravomės po penkias valandas per dieną. Mes gaudavome atlyginimus. 

Teko žaisti ir su Italijos, Ispanijos, Vengrijos  aukščiausios lygos klubais. Ir laimėjome, ir pralaimėjome. 

Kiek metų dirbate treneriu?

 

Septintus metus. Prieš tai sukausi versle, dirbau Ukrainoje, Rusijoje, dirbau prie statybų, montavau šildymo sistemas. 
 

Tačiau sugrįžau prie to, nuo ko ir pradėjau. Buvau pakviestas dirbti treneriu. Savo darbu esu labai patenkintas.      

Kuriuos savo komandos žaidėjus norėtumėte išskirti?

 

Gerai žaidžia Gintaras Daniūnas, Adomas Ilekys, dvyniai Marius ir Martynas Vaišvilos, Ernestas Pumputis. Jie progresuoja per kiekvienas rungtynes. 
 

Mūsų komandą sustiprino vieneriais metais už kitus vyresnis vartininkas Justas Guliokas. 

Norint gerai žaisti, reikia turėti geras sąlygas. Ar Kaune jomis nesiskundžiate? 

 

Ne. Tris kartus per savaitę treniruojamės „Girstučio“ baseine, kur galime žaisti po pusantros valandos. 
 

Triskart treniruojamės ir „Dainavos“ baseine, kur dukart per savaitę dar kilnojame  štangą. 

Pinigų mums nereikia mokėti, viską apmoka Kauno savivaldybė. Norime nenuvilti ir gerai žaisti, kad miesto savivaldybė ir toliau remtų mūsų mėgstamą sporto šaką.  

Kur šiemet dar dalyvausite?

 

Lietuvos čempionato antrame ture, Lietuvos jaunučių pirmenybėse, laukia tarptautiniai turnyrai Alytuje, Vengrijoje, Slovakijoje, Lietuvos vilčių žaidynės. Visus turnyrus tikimės laimėti, kadangi žaisime su savo bendraamžiais.