Elektrėnų „Žaibas“ neužleido čempionų sosto

Lietuvos vandensvydžio sporto federacijai (LVSF) pavyko pabaigti šių metų šalies čempionatą, kurio finalinis turnyras įvyko Elektrėnuose.

Kaip ir praėjusiais metais, čempionu tapo Elektrėnų VK „Žaibas“ (9 taškai), sidabro medalius pelnė Kauno plaukimo mokyklos (6), o bronzos – Alytaus „SRC-Dzūkijos vandenis“ (3) komandos.

ČEMPIONAI. Aukso medaliai įteikti Skirmantui Motuzui, Aleksejui Kuzmenkai, Juliui Goštautui, Rimantui Jakučiui, Pijui Vadvilavičiui, Aurimui Jonkui, Mantui Pelakauskui, Dominykui Gervickui, Simonui Jarukaičiui ir Konstantinui Kovalevskiui (treneriai Anatolijus Asajavičius ir Aušra Bimbaitė).

Elektrėniškiai į varžovų vartus įmetė 54 įvarčius, o į savuosius praleido 13.

Čempionate dalyvavo 5 komandos. Surengus pirmuosius du turus, trečiasis dėl koronaviruso pandemijos buvo atidėtas.

Per LVSF Vykdomojo komiteto posėdį buvo nuspręsta, jog trečiasis turas nebus rengiamas, o iš karto vyks finalinis turnyras, kuriame žais keturios pajėgiausio komandos.

Į finalinį turnyrą nepateko Elektrėnų antroji komanda, kurioje žaidė buvęs LVSF prezidentas Andrius Jankūnas ir dabartinis viceprezidentas Justas Liubertas.  

COVID-19. Tačiau finaliniame turnyre vietoj keturių komandų dalyvavo trys.

Lapkričio mėnesį vykusiame LVSF posėdyje buvo nuspręsta čempionatą kaip nors baigti ir išaiškinti medalininkus.  

Pasak LVSF prezidento A. Asajavičiaus, buvo nutarta, kad prieš pradedant finalinį turnyrą visoms komandoms reikės atlikti koronaviruso testus.

Buvo testuojami ir varžybų teisėjai bei sekretoriatas. Vilniaus „MSC-Baltic Amadeus“ komandoje buvo porą žaidėjų, kurie blogiau jautėsi, ir komanda nusprendė nevykti į testavimą, nepadavė ir paraiškos dalyvauti finaliniame stape.   

LFF nuostatuose buvo parašyta, kad žaidėjams, kurie nesitestuos, bus neleidžiami dalyvauti čempionate.

Čempionato vyr. teisėjo kauniečio Sauliaus Andrašiūno ir LVF teisėjų kolegijos buvo priimtas sprendimas vilniečius diskvalifikuoti ir jiems įskaityti pralaimėjimus po 0:10.   

Visoms trims kitoms komandoms atlikus testus, jų nė vieno nebuvo teigiamo.

 

Ilgesys. Čempionate niekas neprilygo „Žaibui“, kuriame suburti visi pajėgiausi Lietuvos vandensvydininkai.

Komanda buvo gerai susižaidusi ir už varžovus buvo fiziškai pajėgesnė.  Prizininkais tapusius kauniečius jie nugalėjo 16:5, o alytiškius 28:8.

Čempionų treneris A. Asajavičius iš savo komandos nenorėjo nieko išskirti.

„Visi buvo labai užsidegę, pasiilgę žaidimo, kai kuriuos žaidėjus netgi reikėjo raminti, sodinti ant atsarginių suolelio ir leisti atvėsti.

Mūsų komandoje buvo tik 10 žaidėjų, tarp kurių du vartininkai. Visi vyrai puikiai atrodė, nors, žinoma, klaidų neišvengė, buvo broko, nes aštuonis mėnesius jie neturėjo rungtynių.

Tačiau buvo ir gražių momentų iš standartinių situacijų, kurioms didelį dėmesį skiriame per treniruotes“, – įspūdžiais pasidalijo A. Asajavičius.

„Žaibo“ strategas dabar turi ir asistentę: klube prieš porą mėnesių pradėjo dirbti buvusi krepšininkė Aušra Bimbaitė, kuri yra bendro fizinio parengimo trenerė, su vyrais dirba individualiai, stebi jų fiziologinę būklę. „Viskas, kas yra už baseino ribų – jos kompetencija“, – paaiškino komandos vyr. treneris.      

JAUNYSTĖS PRIVALUMAS. Įdomios buvo Kauno plaukimo mokyklos ir Alytaus „SRC–Dzūkijos vandenis“ komandų rungtynės.

Jaunieji kauniečiai, vadovaujami Rimvydo Šimansko, įsiveržė į priekį, tačiau alytiškiai, kurių gretose žaidė patyrę Egidijus Sutkus ir Kęstutis Dūda, varžovus prisivijo.

Tačiau nugalėjo jaunystė – kauniečiai varžovus įveikė 22:18. Jų gretose meistriškumu išsiskyrė su pusiau profesionaliu „Žaibu“ kartu besitreniruojantys Gvidas Zurza, Jurijus Galinokas ir Ernestas Pumputis.

PRIZAI. LVF nominavo tris rezultatyviausius žaidėjus: kaunietį G. Zurzą (36 įvarčiai), vilnietį Aurimą Jonkų (34) ir legionierių A. Kuzmenką (33).

Teisėjų kolegijos sprendimu naudingiausiu žaidėju pripažintas vilnietis J. Goštautas, o geriausias turnyro vartininkas – vilnietis K. Kovalevskis.

 

Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info