Europos Šiaurės ir Baltijos jūros šalių vandensvydžio jaunimo ir jaunių čempionate Suomijoje Lietuvos jaunimo ir jaunių rinktinės iškovojo aukso medalius VIDEO

Suomijoje, Turku mieste, vyko Europos Šiaurės ir Baltijos jūros šalių jaunimo ir jaunių čempionatas, kuriame dalyvavo dvi Lietuvos rinktinės, tai Nerijaus Papaurėlio ir Tadeuš Pašuk vadovaujama LTU 17- mečių rinktinė  bei Rimvydo Šimansko ir Tomo Vainikonio  treniruojama LTU - 15 mečių komanda. Rinktines sudarė Vilniaus, Kauno, Alytaus ir Elektrėnų sporto mokyklų auklėtiniai.
Pirmąją varžybų diena LTU -17 rinktinė, kuri pernai metais buvo šios amžiaus grupės čempionė,  susirungė su bendraamžiais iš Suomijos ir patyrė pralaimėjimą. Suomiai buvo pranašesni pasiekdami pergalę rezultatu 15-7 (5-2,3-1,2-2,5-2) Įvarčius pelnė Gintaras Daniūnais 2, Martynas Acus, Samuelis Marčiukaitis, Maksim Makarov, Laurynas Šičkus ir Arnas Lukšys po 1.  U-17   Daniją įveikė Švediją  9-4.
Sėkmingesnė pirmoji diena buvo penkiolikmečiams, kurie taip pat žaidė su Suomijos jauniais ir pasiekė pergalę rezultatu 16-8 (5-3,5-3,3-0,3-2)
Po keturis įvarčius pelnė Gvidas Zurza bei Martynas Vaišvila,  po tris Ignas Kižys bei Adomas Ilekys, po vieną Karol Blaževič ir Simonas Virbalas.
U-15 Švedija-Danija 10-9
Šeštadienio rytinės varžybos prasidėjo Lietuvos U-15 rinktinės pergale, šį kartą neatlaikė švedai, nusileidę lietuviams 8-19 (0-5,3-5,3-5,2-4) 5 įvarčius pelnė Ignas Kižys, 4 Adomas Ilekys, Ernestas Punputis, Justinas Ramašauskas, Eimantas Pikalavičius po 2, Ignas Vaišvila, Gvidas Zurza, Martynas Vaišvila ir Karol Blaževič po 1. Suomija - Danija 8-15.
Vakarinėse varžybose penkiolikmečių rinktinę egzaminavo Danijos jaunimas. Po pirmojo kėlinio danai pirmavo 2-0, po antrojo švieslentėje rezultatas buvo 2-2, po trečiojo 6-6, na o ketvirtame kėlinyje danai pelnė 2 įvarčius, o lietuvaičiai net 4. Danija-Lietuva 8 - 10 (2-0, 0-2, 4-4, 2-4) Įvarčius pelnė Adomas Ilekys 4, Justinas Rimašauskas 3, Ignas Kižys, Gvidas Zurza ir Martynas Vaišvila po 1.Suomija -Švedija 5-10

Pagal varžybų reglamentą, komandos užėmusios pogrupio varžybose 1-2 vietas, susitinka dėl aukso medalių, o 3-4, dėl bronzos.

Taigi sekmadienį Lietuvos jauniai susitiko su Švedija ir kovojo dėl aukso medalių.
Rungtynės vyko labai atkakliai, po pirmojo kėlinio pirmauta 4-2, po antrojo 6-5, trečiajame kėlinyje švedams pavyko išlyginti rezultatą 8-8, tačiau daugiau jėgų jiems neužteko, per likusį laiką lietuviai pelnė 6 įvarčius, o švedai nė vieno. Lietuva - Švedija 14-8 (4-2,2-3,5-3,3-0) Įvarčius pelnė: Ernestas Punputis 4, Justinas Rimašauskas ir Adomas Ilekys po 3, Martynas Vaišvila 2, Karolis Blaževič ir Gvidas Zurza po 1.
Laimėti aukso medaliai bei čempionų taurė, trečią vietą iškovojo Danijos jauniai mažajame finale įveikę varžybų šeimininkus Suomiją                       rezultatu 11-10.

U-17 jaunimas šeštadienį rungtyniavo su Švedijos rinktine ir pasiekė pergalę 20-10 (6-2,5-1,5-3,4-4) Įvarčius pelnė: Lukas Baliuliavičius 7, Laurynas Šičkus 5, Gintaras Daniūnas 4, Adomas Vasiliūnas 2, Martynas Acus ir Maksikmas Makarovas po 1. Suomija-Danija 12-9
Vakare septyniolikmečiai rungtyniavo su Danija. Norint kovoti dėl aukščiausių apdovanojimų mūsų šalies rinktinei būtina buvo pergalė.
Galingai pradėję žaidimą lietuviai pirmavo visus keturis kėlinius ir nugalėjo varžovus 15-5 ( 4-1,3-1,4-2,4-1) Įvarčius pelnė: Lukas Baliuliavičius 5, Adomas Vasiliūnas ir Gintaras Daniūnas po 3, Maksim Makarov 2 bei Arnas Lukšys ir Samuelis Marčiukaitis po 1. Suomija-Švedija 5-10
Tad sekmadienį jaunimas labai troško atsirevanšuoti už pralaimėjimą Suomijos rinktinei pogrupio varžybose ir kovojo dėl aukso medalių.
Revanšas pavyko. Varžybos buvo įtemptos, po pirmojo kėlinio lietuviai pirmavo 3-2, po antrojo 7-6, po trečio 11-9 na, o galutinis rezultatas švieslentėje rodė Lietuvos rinktinės pergalę 13-10.
Suomija-Lietuva 10-13 (2-3, 4-4, 3-4, 1-2). Rezultatyviai žaidė Maksimas Makarovas pelnes 4 įvarčius, jam gerai talkino Gintaras Daniūnas 3 įvarčiai, du kartus varžovų vartininką nuginklavo Samuelis Marčiukaitis, po vieną kartą pasižymėjo Lukas Baliuliavičius, Martynas Acus, Laurynas Šickus ir Augustinas Žemaitis.
Naudingiausiu U-17 turnyro žaidėju pripažintas Maksim Makarov, o U-15 - Adomas Ilekys.
Geriausiu finalo žaidėju Lietuvos rinktinėje tapo Gintaras Daniūnas.
Mažajame U-17 finale Danija nugalėjusi Švediją 9-5 ir iškovojo trečią vietą jaunimo grupėje
Kitais metais šios varžybos bus rengiamos Lietuvoje.