Jaunimas grūdinasi kovodamas su patyrusiais vandensvydininkais

Lietuvos vandensvydžio čempionate sužaisti pirmieji trys susitikimai. Jie vyko Elektrėnų ir Vilniaus Fabijoniškių baseinuose.

BASEINAI. Namie rungtynių negali žaisti Kauno plaukimo mokyklos (KPM) komanda, kadangi „Dainavos“ baseinas, kur ji turi galimybę treniruoti, negilus ir siauras, neatitinka varžybų reikalavimų, todėl kauniečiai priversti važinėti į Elektrėnus.

Po ilgos pertraukos didesnio meistriškumo sportininkams duris pagaliau atvėrė Alytaus sporto ir rekreacijos plaukimo baseinas, jame kovo 9 d. pirmąją treniruotę surengė Alytaus SRC vandensvydininkai. Jų treneriai tėvas ir sūnus Artūras ir Tomas Vainikoniai teigė, kad alytiškiai labai išsiilgę varžybų, tačiau jų pirmosios rungtynės su Vilniaus „VMSC–Baltic Amadeus“ namie vyks tik kovo 23 d.

Šie vandensvydžio specialistai išgyvena, kad jų vadovaujama komanda negalėjo deramai pasirengti šį penktadienį prasidėsiančiam Lietuvos jaunių (g. 2005 m. ir jaunesni) čempionatui, kuriame dėl apdovanojimų kovos trys ekipos, tad jame nutarė nedalyvauti. 

EGZAMINAS JAUNIMUI. Šiemetinis čempionatas labai rimtu egzaminu taps KPM ekipai, treniruojamai Lietuvos jaunimo rinktinės trenerio Rimvydo Šimansko.

Kauniečių komandoje – jauni žaidėjai (vyriausias – 20–metis Gintaras Daniūnas), jų amžiaus vidurkis – vos 16 metų, o tenka grumtis su vyrais.

„Pratinamės žaisti gerame baseine, nes Kaune baseino gylis auklėtiniams – iki pažastų. O „Girstučio“ baseinas mums per brangus, mūsų plaukimo mokykla – ne klubas, o biudžetinė organizacija, todėl negali mokėti tokių pinigų“, – pasiguodė jaunųjų kauniečių strategas.

Pirmuoju kauniečių varžovu buvo Elektrėnų „Žaibas“. Susitiko 2020 m. Lietuvos čempionato geriausios komandos – čempionai ir vicečempionai.

Rungtynes 23:3 laimėjo fiziškai stipresni „Žaibo“ atstovai – reprezentacinė Lietuvos vandensvydžio komanda.

Nepaisant pralaimėjimo, treneris R. Šimanskas džiaugėsi, kad jo jauna komanda, kurioje žaidžia du Lietuvos nacionalinės rinktinės ir penki šalies jaunimo rinktinės nariai, turėjo progą išbandyti jėgas su pusiau profesionalia komanda.  

„Žaibas“ – ryškus čempionato favoritas, o su kitomis komandomis bandysime kovoti. Pagrindinis mūsų tikslas – apginti praėjusių metų šalies vicečempionų titulus“, – kalbėjo R. Šimanskas.     

KPM lyderiai – su reprezentaciniu „Žaibu“ besitreniruojantys 19-mečiai Gvidas Zurza ir Ernestas Pumputis. Vartus gina Lietuvos jaunimo rinktinės žaidėjas Justas Balčikonis.

Per rungtynes su „Žaibu“ kauniečiams įvarčius pelnė Lietuvos jaunimo rinktinės žaidėjai Žygimantas Skučas ir Danielius Vitkauskas bei G. Zurza.  

„Kaip treneris, visada žiūriu į priekį. Siekiant įgyti patirties, leidau pažaisti netgi keturiems 14-mečiams sportininkams.  Mums rungtynės su „Žaibu“ buvo naudingos, o varžovams – nelabai. Labai gaila, kad pandemijos atidėtos Europos jaunimo čempionato atrankos varžybos“, – pasiguodė R. Šimanskas.    

ĮVARČIŲ LIETUS. „Žaibas“ egzaminavo dar viena komandą – Elektrėnų Savivaldybės sporto centro (SSC), kurioje – ir jauni, ir jau didelę patirtį turintys žaidėjai.

Tarp pastarųjų – ir komandos treneris, buvęs ilgametis šalies nacionalinės rinktinės žaidėjas Antonas Sugoniakas bei buvęs Lietuvos vandensvydžio sporto federacijos prezidentas Andrius Jankūnas ir dabartins viceprezidentas Justas LIubertas.

Per rungtynes iniciatyvą iš karto perėmė „Žaibas“, kuris nugalėjo 24:5. Nugalėtojų treneris A. Asajavičius po susitikimo gyrė savo komandą, kad ji neatsipalaidavo ir žaidė visa jėga.

„Visi rungtyniavo gerai ir pasiekė įvarčių. Per abejas čempionato rungtynes rezultatyvūs buvo Aurimas Jonkus, Julius Goštautas, Aleksejus Kuzmenka, Mantas Pelakauskas, Rimantas Jakutis, Jurijus Galinokas.  Elektrėnų savivaldybės Sporto centro komandoje atkreipiau dėmesį į 15-mečius Artiomą Citovičių ir Agnių Liupševičių. Komandą sucementavęs elektrėniškių treneris Antonas Sugoniakas neblogai kontroliavo veiksmus gynyboje“, – rungtynes pakomentavo A. Asajavičius.

SAVI PRIEŠ SAVUS. Pirmąsias rungtynes tarpusavyje sužaidė abi vilniečių komandos: „VMSC- Baltic Amadeus“ nesunkiai 24:8 nugalėjo „VMSC-Delfiną“.

Nugalėtojų komandoje, kurią treniruoja Nerijus Papaurėlis, net 8 įvarčius pelnė Darjušas Tomaševskis, 5 – Maksimas Makarovas.

„Delfino“ komandos strategas Tadeušas Pašukas savo jauniesiems auklėtiniams, priklausantiems Vilniaus miesto sporto centrui,  didesnių uždavinių nekelia.

„Žaidžiant su vyrais, pergalių sunku tikėtis, jie yra atletiškesni, geriau plaukia. Sunkiausia jaunimui buvo apsiginti nuo atletiškojo kairiarankio Maksimo Makarovo atakų.

Pagrindinis mano siekis – apšaudyti 15-16 metų jaunimą, jam įgyti žaidybinės praktikos. Jaunimo tikslas – patekti į miesto pirmąją komandą“, – savo planus atskleidė treneris T. Pašukas.   

Kartu su jaunimu vilniečių ekipoje žaidžia ir du vyresnio amžiaus sportininkai Ernestas Volodko bei Karolis Cibulskis.

Tačiau po rungtynių komandos treneris gyrė ne juos. Išskyrė rezultatyvųjį 17-metį Modestą Noviką, kuris pelnė 5 įvarčius, ir abu vartininkus Martyną Juodį ir Makarą Kairo, kuris jau šį savaitgalį dalyvaus Lietuvos jaunių čempionate.

 

FOTO: Elijus Kniežauskas

Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info