Lietuvos vandensvydis: vyrų ir moterų kovos šalies baseinuose ir artėjantis istorinis debiutas

Šį penktadienį ir sekmadienį Vilniaus Fabijoniškių baseine vyks atviras Lietuvos moterų mini vandensvydžio čempionatas.

Dėl apdovanojimų buvo pareiškusios norą kovoti Vilniaus, Kauno, Elektrėnų komandos ir viešnios iš Inčiukalnio miestelio (Latvija).

Tačiau, artėjant čempionatui, teliko Vilniaus miesto sporto centro ir latvių ekipos.

Koronavirusą nustačius elektrėniškių treneriams Iljai Gorbanui ir Antonui Sugoniakui bei traumas patyrus dviem žaidėjoms, jų komanda atsisakė dalyvauti čempionate.

Kaip teigė čempionato vyr. teisėjas vilnietis Audrius Šečkus, paskutinę akimirką dėl medalių nepanoro kovoti ir kaunietės. Jų komandos treneris Rimvydas Šimanskas pradėjo reikšti pretenzijas, kad kaunietės nori žaisti olimpinį, o ne mini (15×10 m) vandensvydį, kai komandą sudaro trys žaidėjos ir vartininkė.

Lietuvos vandensvydžio sporto federacijos (LVSF) teisėjų kolegijos pirmininkui A. Šečkui nesutikus keisti varžybų formato, kaunietės nutarė nedalyvauti.  

Viešnios iš Latvijos sutiko žaisti bet kokį vandensvydį, joms svarbiausia išbandyti jėgas su mūsų šalies komanda.   

Pasak LVSF prezidento Anatolijaus Asajavičiaus, federacija moterų vandensvydžiui pradėjo skirti didelį dėmesį.

Šį rudenį Lietuvos moterų rinktinė debiutuos Šiaurės Europos šalių čempionate.

Buvo galvojama ir apie debiutą Europos čempionato atrankos turnyre, tačiau vis dėlto treneriai nusprendė, kad dar per anksti, jaunosioms žaidėjoms reikia daugiau treniruotis kartu ir pasiekti didesnį meistriškumą.

Lengvi lyderių taškai

O vyrų komandos toliau kovoja Lietuvos čempionate. Varžybų lyderiai nesunkiai pasiekia pergales.  

Niekas rimčiau nepasipriešina praėjusių metų Lietuvos čempionui  Elektrėnų vandensvydžio klubui „Žaibas“, kuris iškovojo trečią pergalę.

Elektrėniškiai 29:3 nugalėjo antrąją Vilniaus komandą – „VMSC–Delfiną“.

Jauniesiems vilniečiams, kurie dalyvauja Lietuvos jaunių čempionate, buvo nelengva žaisti su geriausia šalies komanda.

„Žaibui“ šios rungtynės buvo daugiau formalumas. Jų komandos ir Lietuvos nacionalinės vyrų rinktinės treneris A. Asajavičius žaidėjams kėlė uždavinį nepraleisti nė vieno įvarčio ir vilniečius nugalėti sausu rezultatu.

„To nepavyko padaryti. Praleidome tris vaikiškus įvarčius. Komanda per rungtynes turėjo savo užduotis: gynėmės iš arti, po to keitėme gynybą. Pažaisti gavo visi: ir lyderiai, ir jaunimas, kurie visi treniruojasi kartu“, – rungtynes įvertino A. Asajavičius.

Principinė dvikova – be intrigos

Sėkmingai čempionate žaidžia ir pernykštė vicečempionė Kauno plaukimo mokyklos komanda, treniruojama Lietuvos vandensvydžio rinktinės antrojo trenerio R. Šimansko.

Kauniečiai į turnyro lentelę įsirašė dar dvi pergales: nugalėjo Alytaus SRC 20:8 ir „VMSC-Delfiną“ 29:2.  

Nemažą dėmesį kėlė jų principinės rungtynės su alytiškiais. Tačiau jau pirmajame kėlinyje kauniečiai tvirtai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir pirmavo 4:0 bei 6:1.

Atotrūkis vis didėjo, baseino šeimininkai taip ir nesugebėjo priartėti prie savo varžovų.

Kauniečių treneris leido pažaisti ir tiems, kurie nemažai laiko praleidžia ant atsarginių suolelio.

„Alytiškių komandoje – nemažai vyresnio amžiaus žaidėjų, kuriems 30 metrų aikštė – didoka, jie trečią ir ketvirtą kėlinius pritrūksta ištvermės.

Vykdami į Alytų, galvojome tik apie pergalę, nes žinojome, kad alytiškiai vėlai pradėjo sezoną ir nespėjo gerai pasirengti čempionatui“, – kalbėjo R. Šimanskas.

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo Lietuvos jaunimo rinktinės žaidėjas Danielius Vitkauskas, gerai žaidė ir Ernestas Pumputis, Gvidas Zurza.         

Karantinas įnešė nemažai negatyvo

LVSF prezidentas A.Asajavičius  atkreipė dėmesį į tai, kad čempionate yra dideli laiko tarpai tarp varžybų.    

Po antrųjų rungtynių, kurios buvo žaidžiamos kovo 5 d. su Kauno plaukimo mokykla, trečiųjų elektrėniškiams teko laukti net tris savaites.

„Pandemija smarkiai atsiliepia mūsų čempionatui. Pasikeitus mūsų varžybų formatui, kai žaidžiame išvykose ir namie, daugiau darbo tenka mūsų teisėjams. Į kovą vėliausiai įsijungė alytiškiai, kurie ilgai laukė pirmųjų rungtynių, nes dar neveikė jų baseinas. Tačiau dabar jie pamažu įsižaidžia.  

Karantinas sukėlė daug negatyvių dalykų plėtojant mūsų vandensvydį. Ne visos komandos vienodai pasirengė čempionatui, jaučiasi jų treniruočių stoka.

Dėl karantino kol kas negalime pasikviesti legionierių, kurie labai pagyvintų mūsų čempionatą.

Kadangi mūsų čempionatas vyksta dviem turais ir jis finišuos tik gruodžio mėnesį, neabejoju, komandos jais tikrai pasistiprins.

Tai gali įvykti netgi pirmojo turo pabaigoje, nes vyksta vakcinavimas ir užsieniečiai turės galimybę judėti tarp valstybių“, – neabejoja A. Asajavičius.    

 

Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info 

FOTO: Elijus Kniežauskas