Po pirmojo turo – vienvaldystė

Lietuvos vyrų vandensvydžio čempionatas startavo be didesnių staigmenų – po pirmojo turo pirmoje vietoje įsikūrė čempiono titulą ginantys Vilniaus „Baltic Amadeus“ vandensvydininkai. Antroje – Elektrėnų „Žaibas“, treti – Kauno vandensvydininkai.

Šimtas. Šią ribą peržengė čempionato lyderiai Vilniaus „Baltic Amadeus“ vandensvydininkai. Per penkerias rungtynes į varžovų vartus vilniečiai įsūdė 105 įvarčius. Vidutiniškai – po 21 įvartį per vienerias rungtynes. Vilniečių gynybos įtvirtinimai varžovams irgi buvo menkai įveikiami – E.Gudyno ginamus vartus oponentams pavyko nuginkluoti tik 32 kartus.

Snaiperis. 38 įvarčiai – tiek tikslių smūgių į varžovų vartų tinklą atliko Vilniaus „Baltic Amadeus“ ir Lietuvos rinktinės žaidėjas Aurimas Jonkus ir tapo rezultatyviausiu čempionato žaidėju. Už jo nugaros rikiuojasi komandos draugas Marius Jakimčikas, kurio sąskaitoje 24 įvarčiai. Trečią vietą su 18 tikslių sūgių dalijasi kauniečiai Ernestas Pumputis ir Gvidas Zurza bei Elektrėnų komandos puolėjas Viktor Ivanov.

Kova. Kol kas čempionato lyderiams imliausiai priešinosi tik Elektrėnų vandensvydininkai, šių dviejų komandų akistata baigėsi vilniečių pergale 10-5, tai buvo vienintelė Antono Sugoniako auklėtinių nesėkmė pirmame čempionato ture, tad antrame ture tarp šių komandų gali užvirti dar nuožmesnė kova. Komandas turnyro lentelėje skiria vos du taškai.

Pertrauka. Antrasis čempionato turas vyks beveik po mėnesio – kovo 9-11 ir 16-18 dienomis Elektrėnuose. Iki tol čempionate skelbiama pertrauka, nes jau vasario 24 dieną Lietuvos vandensvydžio rinktinė stos į kovą dėl kelialapio į Europos čempionatą su Nyderlandų rinktine. Kovo 3 d. abiejų šalių rinktinės žais atsakomąsias rungtynes. Pirmosios rungtynės vyks Nyderlanduose, antrosios – Lietuvoje.

***

TURNYRO LENTELĖ

VIETA,KOMANDA ŽAISTA PERGALĖS PRALAIMĖJIMAI LYGIOSIOS ĮVARČIAI: Įmušti/Praleisti TAŠKAI