Prieš lemiamas čempionato kovas vilniečių komandoje – galingas desantas iš Serbijos

Įpusėjus Lietuvos vandensvydžio čempionato antrajam ratui, labai sustiprėjo Vilniaus „VMSC-Baltic Amadeus“ komanda.

Per rungtynes Elektrėnuose su vietos SSC vilniečiams atstovavo du legionieriai iš Serbijos: Belgrado „Partizan“ jaunimo mokyklos auklėtinis, 25 metų Aleksandaras Mojičius ir Belgrado „Crvena Zvezda“ mokyklos žaidėjas,  Serbijos U18 jaunių rinktinės kapitonas Nemanija Miličius.

Anksčiau kelis sezonus A. Mojičius žaidė Vienos klube ir tapo Austrijos čempionu. Praėjusiais metais jis dalyvavo Šiaurės Europos lygos varžybose, kuriose rungtyniavo ir vilniečiai, bei atstovavo Suomijos Turku „Turun Uimarit“ komandai.

Su šiuo suomių klubu „VMSC-Baltic Amadeus“ palaiko glaudžius ryšius, kalbasi dėl šiemet rudenį įvyksiančio Šiaurės Europos lygos turnyro, aptaria aktualijas, žaidėjus, kurie galėtų papildyti komandas.

Vienas pajėgiausių Serbijos savo amžiaus grupės žaidėjų N. Miličius pirmą sykį atstovaus kitos šalies komandai.       

Sustiprinus savo ekipą pajėgiais legionieriais, beje, vieninteliais šiemetiniame šalies čempionate, vilniečių susitikimas su elektrėniškiais nebuvo atkaklus, svečiai rungtynes laimėjo 25:6.

Vilniečiai jau pirmajame kėlinyje įgijo didelį pranašumą (9:2). Tačiau užteko jiems kiek atsipalaiduoti ir antrajame žaidimas išsilygino (2:2).

Antroje rungtynių pusėje vilniečiai daug kontratakavo, tai išvargino elektrėniškius ir jie pritrūko ištvermės priešintis.  

Komandos strategas N. Papaurėlis per rungtynes visiems sportininkams leido daugmaž vienodai pažaisti, įvarčius pelnė 9 sportininkai.

Rezultatyviausias buvo Maksimas Makarovas (6 įvarčiai), o po tris įvarčius pasisekė Dariušas Tomaševskis, Adomas Vasiliūnas, Dominykas Brekys ir abu serbai.

Elektrėnų gretose rezultatyviausias buvo Klaipėdos jaunųjų vandensvydininkų treneris Romas Vasiljevas, kuris į elektrėniškių ekipą atvažiuoja tik žaisti rungtynių ir dabar pelnė 3 įvarčius.

Du kartus pasižymėjo Lietuvos vandensvydžio sporto federacijos (LVSF) viceprezidentas Justas Liubertas, o vieną įvartį pelnė Selestinas Zabilavičius. 

„Rungtynės mums nebuvo sudėtingos, elektrėniškiai nebuvo nusiteikę rimčiau pakovoti, nebuvo netgi žaidžiančiojo trenerio Antono Sugoniako, kuris buvo išvykęs atostogų. Puikiai užsirekomendavo abu mūsų legionieriai, kurie yra aukštos sportinės kultūros žaidėjai, profesionaliai žiūri į treniruotes ir  pasirengimą varžyboms. Jie su mumis treniruojasi tik vieną savaitę, sudaro gerą konkurenciją ir  visus komandos žaidėjus skatina pasitempti. Legionieriai mūsų komandai turėtų būti labai naudingi per finalinį turnyrą“, – kalbėjo N. Papaurėlis.    

Likus sužaisti ketverias rungtynes, „VMSC-Baltic Amadeus“ jau užsitikrino vietą pajėgiausiųjų komandų ketverte.

Dvi pergales čempionate pasiekė čempionato lyderis Elektrėnų „Žaibas“, nugalėjęs Vilniaus „VMSC-Delfiną“ 20:2 ir Alytaus „SRC-Dzūkijos vandenį“ 19:3.  

Kauno plaukimo mokykla Elektrėnuose įveikė vietos SSC 15:6. Tai buvo paskutinės čempionato rungtynės Elektrėnuose šiemet. Mat dėl atkastų vamzdynų magistralinei trasai tiesti keliems mėnesiams užsidaro jų plaukimo baseinas.

Dabar pagrindinis krūvis teks Alytaus SRC ir Vilniaus Fabijoniškių baseinams.

Reguliarusis čempionatas finišuos gegužės 26 d., o birželio 1-ąją prasidės keturių pajėgiausiųjų komandų pusfinaliai.

Lietuvos čempionai paaiškės birželio 10 d. Alytuje. 

 

FOTO: Elijus Kniežauskas

Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info