Rezultatai iš Lenkijos plaukimo federacijos prezidento taurės (2017 kovo 3-5 d.)

Lietuvos vandensvydžio vyrų rinktinė išvyko į tarptautinį turnyrą Gožuve (Lenkija) Lenkijos plaukimo federacijos prezidento taurei laimėti. Turnyre dalyvavo Čekijos, Moldovos, Lenkijos ir Lietuvos rinktinės. Turnyras susideda iš dviejų etapų, pirmame rato sistema visos komandos sužaidžia tarpusavyje, o paskutinę varžybų dieną žaidžiami finalai dėl 1 ir 3 vietų pagal I etape užimtas vietas.

Lietuvos vandensvydžio rinktinė turnyrą pradėjo įtikinama pergale prieš Moldovos komandą. Pajėgus varžovas nugalėtas rezultatu 16:7 (4:1;2:2;3:2;7:2). Įvarčius komandai pelnė: J.Bakulo-4, M.Jakimčikas, P.Vadvilavičius-po 3, J.Goštautas-2, E.Vyšniauskas, R.Jakutis, M.Pelakauskas, A.Sugoniak -po 1.

Tuo tarpu turnyro šeimininkė Lenkijos rinktinė nugalėjo Čekiją 10:5 (3:1; 2:0; 3:3; 2:1).

Antrą turnyro dieną Lietuvos rinktinės laukė rungtynės su Čekijos ir Lenkijos komandomis. Rungtynės su Čekijos komanda baigėsi apmaudžiu pralaimėjimu 10:7, kai nebuvo Lietuvos komandos realizuoti net 3 baudiniai. CZE - LTU 10:7 (3:2;1:1;3:3;3:1) Įvarčiai: J.Bakulo-3, A.Sugoniak-2,M.Pelakauskas,R.Jakutis-po 1.

Tuo tarpu po Moldovos lygiųjų su Lenkija 5:5, turnyre išliko intriga, nes visos keturios komandos vis dar išsaugojo galimybes kovoti dėl pirmos vietos.

Lietuvos komandai buvo būtina pergalė, kai Lenkijos komandą tenkino ir lygiosios. Dėja po apmaudaus pirmo ir antro kėlinio, kai pralaimėta 3:6 ir 0:2 atitinkamai, Lietuvos komanda nesugebėjo rasti būdų įvykius pakreipti tinkama linkme.

Galutinis rezultatas 12:8 buvo Lenkijos komandos naudai.

Lietuvos komanda grupės etape užėmė III vietą ir dėl 3 vietos bendroje įskaitoje vėl susitiko su Moldovos rinktine. Kova buvo nutraukta antrame kėlinyje dėl žaidėjų konflikto rungtynių metu, esant rezultatui 7:1 Lietuvos naudai, todėl Moldovos komandai įskaitytas praleimėjimas ir Lietuvo rinktinė užėmė trečiąją vietą.

Čempionais tapo Lenkijos rinktinė, finale nugalėjusi Čekiją 11:3