Tarptautinis 10 nacionalinių komandų turnyras „EU Nations cup 2018“ užbaigtas pergale prieš Singapūrą po neįtikėtino baudinių trilerio

Š.m. gegužės 18-20 dienomis Prahoje (Čekija) vyko tarptautinis 10 nacionalinių vandensvydžio komandų turnyras „EU Nations cup 2018“, kuriame visos komandos buvo suskirstytos į 2 pogrupius. Be 8 Europos komandų turnyre dalyvavo Pietų Afrikos Respublikos ir Singapūro komandos. Lietuvos vandensvydininkai  į pogrupį pateko su Šveicarijos, Danijos, Anglijos ir Čekijos komandomis. Pagal turnyro formatą pirmas dvi dienas vyksta grupės varžybos, o paskutinę dieną finalinės kovos su kito pogrupio tą pačią vietą užėmusia komandą. Pirmą dieną pralaimėta Šveicarijos komandai 9:6 (2:2, 0:1, 5:1, 1:3), M.Jakimčikas 4 įv., A.Jonkus ir J.Galinok po 1 įv. Antroje dienos dvikovoje laimėta prieš Danijos rinktinę 12:7 (2:2, 3:2, 3:1, 4:2) M.Jakimčikas 4 įv., J.Goštautas ir A.Jonkus po 2 įv., M.Lapida, M.Pelakauskas, J.Galinok ir P.Vadvilavičius po 1 įv.

Šeštadienio varžybos prasidėjo su šio pogrupio favorite Anglijos komanda, kuriai buvo pralaimėta 22:5 (7:1, 5:2, 5:2, 5:0) M.Jakimčikas 2 įv. J.Goštautas, J.Galinok ir G.Zurza po 1 įv.  Paskutinė grupės kova laukė su turnyro šeimininkais iš Čekijos, o kovojama buvo dėl III vietos grupėje bei dėl teisės kovoti dėl 5 vietos turnyre. Po įtemptos 3 kėlinių kovos paskutiniame laimėta 4:2 bei pasiekta pergalė 11:8 (2:2, 3:2, 2:2, 4:2) M.Jakimčikas ir E.Pumputis po 3 įv., J.Goštautas 2 įv., A.Jonkus, M.Pelakauskas ir J.Galinok po 1 įv.

Sekmadienio rungtynėse dėl 5 vietos laukė egzotiškasis Singapūras, kuris sugebėjo mesti iššūki vienai iš turnyro favoričių Pietų Afrikos Respublikos komandai, kuriai pralaimėta 5:4. Lietuvos suaugusiųjų rinktinei dar neteko savo jėgų išbandyti su Azijos vandensvydžio atstovais. Po pirmo kėlinio rezultatas buvo lygus 2:2. Antrame kėlinyje pranašesni buvo Singapūro atstovai 2:1. Po ilgosios pertraukos Lietuviai sugrįžo kupini ryžto bei kėlinį laimėjo rezultatu 4:1, bendrai prieš 4 kėlinį turėdami 2 įvarčių pranašumą. Deja paskutinis kėlinys pralaimėtas rezultatu 0:2, bei pagrindinis laikas fiksavo lygiąsias 7:7, tai reiškė, kad bus mušami 5 metrų baudiniai.

Per baudinių seriją įvyko neįtikėtinas dalykas – rezultatui esant 4:3 Lietuvos komandos naudai bei baudinį metant Singapūro atstovui iš aikštės buvo pašalintas Lietuvos rinktinės vartininkas už tai, kad anksčiau laiko pajudėjo iš vartų. Pagal vandensvydžio taisykles esant tokiai situacijai atsarginis vartininkas negali įeiti į aikšte, o vartus ginti gali tik aikštėje likę žaidėjai. Į vartus stojo aukščiausias rinktinės žaidėjas Aurimas Jonkus. Metant metimą Aurimas atlaiko smūgį, bet teisėjai fiksuoja, kad vartuose esantis žaidėjas negali vienu metu dvejomis rankomis atremti kamuolio, tai Singapūras įgauna dar vieną šansą... Bet matyt tam pačiam Singapūro žaidėjui mesti 3 iš eilės baudinį psichologiškai buvo sunku ir mūsų naujasis vartininkas atlaiko 2 baudinį iš eilės. Galutinė pergalė 12:10, bei užimta 5 vieta turnyre.

Galutinė turnyro rikiuotė: 1. Anglija, 2.Pietų Afrikos Respublika, 3.Šveicarija, 4.Belgija 5.Lietuva, 6.Singapūras, 7.Čekija, 8.Airija, 9.Danija 10.Velsas.