Vandensvydis Lietuvoje prieš 80 metų

Vandensvydis Lietuvoje prieš 80 metų

Robertas Čerškus Iš Vladimiro Muchino asmeninio archyvo rado dar vieną labai svarbią Lietuvos vandensvydžio istorijai nuotrauką, darytą 1936 metų  rugpjūčio 7 d. Kaune, KJK baseine.

Čia Kauno Jachtklubo rinktinė su svečiais iš Vengrijos - po Europą gastroliuojančia ARPAD komanda. Iš mūsiškių atpažįstamas tik Valentinas Vaškels (su dryžuotu chalatu) ir Jachtklubo sporto vadas režisierius St. Dautartas (centre su jūrininko kepuraite). Vengrai su tamsesnėmis kepuraitėmis. 

Buvo atvykę 10 vengrų plaukikų su dviem palydovais (turėtų jie visi būt nuotraukoje)
 Vengrai tą vasarą pretendavo ir laimėjo auksą Berlyno olimpiadoje. Nežinoma, ar nors vienas iš ARPAD tada žaidė rinktinėje. Mūsų spauda minėjo kažkokį D. Fabian, kuris tada 200 m krūtine plaukė greičiausiai Vengrijoje. Jis beje pirmą kartą kauniečiams pademonstravo plaukimą peteliške. Namie šis klubas pretendavo laimėti Vengrijos pirmenybes. Nežinoma ar pavyko.

 Už Kauno  rinktinę (nes įprasta KJK komanda buvo sustiprinta kitais žaidėjais) tada žaidė: ?. Bagdonavičius (Raimundas lyg per jaunas tada dar buvo), St. Berenis, A. Finkas, J. Barkauskas, V. Vaškelis, St. Peleckis, Vl. Malinauskas.

 Kaip, turbūt, žinote ta vengrų pamoka lietuviams baigėsi 0:15 (0:11).

Šiemet rudenį Lietuvos vandensvydžio bendruomenė švęs 80-ties metų jubiliejų. Planuojama, kad tai įvyks spalio 15 d. per Atvirą Baltijos šalių čempionatą Elektrėnuose. Jei yra kitų pasiūlymų rašykite federacijai.

 
 
Priedų sritis