Vandensvydžio čempionato pusiaukelėje – vis daugiau įtampos

Sužaisti paskutiniai Lietuvos vandensvydžio čempionato pirmojo  rato susitikimai.

Praėjusių metų Lietuvos čempionui Elektrėnų „Žaibui“ atkakliai pasipriešino Vilniaus „VMSC-Baltic Amadeus“ komanda.

Fabijoniškių baseine vilniečiai į čempionų vartus įmetė 10 įvarčių, o į savus praleido 19.

Reiklusis „Žaibo“ treneris Anatolijus Asajavičius buvo nusivylęs, kad jo vadovaujama komanda praleido tiek daug įvarčių ir neįvykdė keliamų užduočių.

„Žaibas“ rungtynes pradėjo nesusikaupęs ir tuoj pat buvo nubaustas. Pirmasis kėlinys vyko apylygiai (1:1, 2:1), vilniečiai netgi pirmavo 3:2.

Tačiau žaidimas greitai išsilygino ir antrajame kėlinyje šalies čempionai  pradėjo didinti persvarą.

Trumpas buvo „Žaibo“ atsarginių suolelis, dėl įvairių priežasčių negalėjo rungtyniauti keli žaidėjai. Trečią ir ketvirtą kėlinius Lietuvos čempionai žaidė visiškai be keitimų.

Elektrėniškių gretose rezultatyviai rungtyniavo Aurimas Jonkus, pelnęs 5 įvarčius.

Sportininkas jų galėjo pasiekti ir daugiau, tačiau trečiame kėlinyje už tris pažangas buvo pašalintas iš aikštės.

Rezultatyviai žaidė ir Pijus Vadvilavičius bei Julius Goštautas (po 4 įvarčius), treneris po rungtynių gyrė ir Dominyką Gervicką, Rimantą Jakutį, Jurijų Galinoką.

Vilniečių gretose  rezultatyviausias buvo Janas Reuttas (3 įvarčiai).

„Pagrindinis mūsų tikslas pirmame rate buvo praleisti kuo mažiau įvarčių. Tačiau to nepavyko padaryti per paskutiniąsias rungtynes su vilniečiais.

Antrasis ratas turėtų būti įdomesnis. Kai kurios čempionato komandos savo gretas stengsis sustiprinti legionieriais, nes jos stengsis patekti į finalinį ketvertą, kovosiantį dėl čempionato apdovanojimų“, – kalbėjo A. Asajavičius.

Per pirmojo rato susitikimus lyderis „Žaibas“ įmetė 123 įvarčius, o praleido 23.

Keturi buvusio LVSF prezidento įvarčiai

Labai atkaklios rungtynės vyko Elektrėnuose tarp vietos SSC ir Alytaus SRC komandų. Jas 15:11 laimėjo elektrėniškiai.

Šios rungtynės abiem komandoms buvo labai svarbios, nes jos kovoja dėl patekimo į geriausiųjų ketvertą.

Pirmą kėlinį laimėjo alytiškiai 5:4, antrąjį 5:1- elektrėniškiai, o trečiasis ir ketvirtasis kėlinys baigėsi taikiai – 2:2 ir 4:4.

Ketvirtame kėlinyje, kai rezultatas buvo lygus 11:11, baseino šeimininkų gretose ypač pasižymėjo buvęs Lietuvos vandensvydžio sporto federacijos prezidentas verslininkas Andrius Jankūnas bei Artiomas Citovičius, kurie ėmėsi iniciatyvos.  Jie abu per visas rungtynes pelnė po 4 įvarčius.