Vilniaus miesto sporto centro vandensvydžio taurė liko Lietuvos sostinėje

Augusto Četkausko nuotraukos

Penkių valstybių komandos dalyvavo ketvirtajame tarptautiniame jaunučių (iki  14 metų) vandensvydžio turnyre „Vilniaus miesto sporto centro taurė-2016“.

Du kartus iš trijų pergalę šiame tradiciniame turnyre iškovoję sostinės vandeniai buvo „nesvetingi“ ir šį kartą. Nesunkiai įveikę pirmus tris varžovus – Ašdodo „Maccabi“(Izraelis) 12:6, Lenkijos Gožuvo „Alfa“-13:2 ir savo jaunesnius draugus –Vilniaus miesto sporto centro antrąją komandą 10:2, vėliau sulaukė rimto pasipriešinimo iš Stokholmo „Hellas“. Po dviejų kėlinių 3:2 pirmavo švedai, tačiau trečią ir ketvirtą kėlinius užtikrintai sužaidę vilniečiai nepaliko vilčių svečiams – 12:4 (1:1; 1:2; 5:0; 5:1).

Paskutinę turnyro dieną šeimininkų varžovais buvo taip pat visas pergales per dvi dienas laimėję Minsko „SDJŠOR-4“ vandensvydininkai. Svečiai iš Baltarusijos susidūrė su drausminga vilniečių gynyba, tačiau prie varžovų vartų irgi buvo nelengva. Po dviejų kėlinių lygu – 2:2, trečiame Lietuvos sostinės komanda du kartus realizuoja kiekybinę persvarą, o Karolis Blaževič, likus 4 sekundėm iki kėlinio pabaigos, įmeta įvartį iš aikštės vidurio- vilniečiai priekyje 6:4. Ketvirtame kėlinyje varžovai priartėja 6:5, bet Jurgis Reinotas dar kartą realizuoja kiekybinę persvarą, o paskutinės varžovų atakos sėkmės neatneša – 7:5 kovinga Vilniaus komandos pergalė ir iškovota pirmoji vieta turnyre. Minskiečiai liko antri, Stokholmo komanda – trečioje vietoje, svečiai iš Izraelio- ketvirti, kovingi jaunieji Vilniaus antros komandos žaidėjai, kiek netikėtai 6:5 nugalėję Gožuvo „Alfą“ liko penktoje vietoje, Lenkijos komanda- šešta.

Naudingiausiu turnyro žaidėju išrinktas Vilniaus miesto sporto centro komandos narys Ignas Kižys, geriausiu turnyro vartininku – Nikita Sarapinas iš Minsko, rezultatyviausias žaidėjas- dar vienas svečias iš Baltarusijos Aleksejus Marozovas, įmetęs 26 įvarčius.

Nugalėtojams ir prizininkams medalius, taures ir diplomus įteikė Vilniaus miesto sporto centro direktorius Marius Jukonis ir šio centro vandens sporto šakų skyriaus vedėjas Gintautas Bartkus.

Geriausius komandų žaidėjus apdovanojo Lietuvos vandensvydžio sporto federacijos generalinis sekretorius Rolandas Vizgirda. Vilniaus komandose buvo apdovanoti Karolis Blaževič ir Daniilas Šutrikas.

„Džiaugiamės po ilgesnės pertraukos Lazdynų baseine surengtu pavykusiu turnyru, svečiai irgi patenkinti. Norėjome pakviesti daugiau komandų, ypač iš Lietuvos, deja tą patį savaitgalį Lazdynų baseine vykęs kanupolo turnyras privertė pakeisti planus- riboti komandų skaičių iki šešių.  Dėkojame elektrėniškiams, kurie paskolino naujus vandensvydžio vartus, mes Vilniuje tokių neturime.

Turėjome problemų prieš turnyrą . Dėl pernelyg šalto Lazdynų baseino vandens, sirgo net keli pagrindiniai žaidėjai. Ignas Kižys, Karolis Blaževič, Vilius Jacikas, Jurgis Reinotas į varžybas atėjo po ligų, bet  berniukų entuziazmas ir kovingumas nudžiugino. Vilniuje dirba tik du vandensvydžio treneriai, o štai tik vienoje Minsko vandensvydžio sporto mokykloje-dešimt, tai daugiau nei visoje Lietuvoje“ – sakė Vilniaus komandos treneris Nerijus Papaurėlis.

„Turnyras buvo labai naudingas ir mūsų antrajai komandai, kuri į varžybas įsitraukė neatvykus Gožovo „GKPW“ ir Alytaus komandoms. Dviem ar net trims metais jaunesniems už varžovus vilniečiams tai buvo vienas pirmųjų tarptautinių turnyrų, tačiau jie neišsigando, o pergalė prieš Gožuvo komandą galima vadinti turnyro sensacija“

- pažymėjo kitas vilniečių treneris Tadeušas Pašuk.

Uždarydamas turnyrą Vilniaus miesto sporto centro direktorius Marius Jukonis linkėjo sportininkams susitikti ir kitais metais jau penktame turnyre. Tikėkimės, kad Vilniaus vadovų pažadai dėl baseinų statybos bus ištesėti, o statybų metu sportininkai neliks be sporto bazės.