Lietuvos čempionatas I turas

Data: 
Penktadienis, 2016, Kovas 4 - Sekmadienis, 2016, Kovas 6

Lietvos vandensvydžio čempionate staigmenų netrūko, po I turo Elektrėnų "ESC Žaibas" antroje vietoje.

 

Elektrėnuose prasidėjo 2016 metų Lietuvos vandensvydžio čempionato I turo varžybos, kuriose dalyvavo 6 komandos, kurios IIratų sistema išsiaiškins nugalėtojus.

Rungtyniavo Vilniaus "MSC-Baltic Amadeus", Vilniaus MSC II, Alytaus "Dzūkijos vandenis ASRC", Elektrėbų "ESC-Žaibas", bei Kauno Plaukimo mokyklos I ir II komandos. Praėjusių metų čempionai Vilniaus "MSC-Baltic Amadeus", treniruojami Nerijaus Papaurėlio ir Tadeuš Pašuk, nesunkiai įveikė kitą Vilniaus komandą 20-6, alytiškius 16-6, elektrėniškius 18-4, KaunoPN II 20-2, tačiau paskutinėse rungtynėse sulaukė aktyvaus Kauno PM I komandos pasipriešinimo. Kauniečiai, treniruojami Artūro Šimansko, buvo iki paskutinio kėlinio nusiteikę kovingai ir tik rungtynių pabaigoje, didelių sostinės vandenių pastangų dėka, jiems pavyko palaužti laikinosios sostinės atletus. Rezultatas 8-6 
( 3-1,1-3, 3-1,1-1). 
 
 
Nuotraukos Augusto Četkausko
 
Vilniečių komandos sportininkai sudaro pagrindą Lietuvos nacionalininėje rinktinėje ir atrodė, kad jų pergalė prieš kauniečius niekam abejonių nekelia, juolab, kad Kauno sportininkai išvakarėse 12-15 (5-3, 1-5, 3-5, 3-2) nusileido Elektrėnų "ESCŽaibas"komandai, tačiau visus varžovus reikia vertinti kaip lygius ir deramai nusiteikti rungtynėms Elektrėniškių pergalė prieš kauniečius buvo gan netikėta, tačiau varžybų šeimininkams ir sirgaliams suteikė daug džiaugsmo ir pasitikėjimo savimi.
Šeimininkai, treniruojami žaidžiančio trenerio Anton Sugoniak, (Lietuvos rinktinės puolėjas) dar nugalėjo Kauno II komandą 16-10 ir Vilniaus SRC II 17-4 vandenius bei nusileido Alytaus sportininkams 9-11.
Dzūkijos sostinės ekipa, vedama tėvo ir sūnaus Artūro bei Tomo Vainikonių, nugalėjo Vilniaus MSC II  17-4, bei Kauno PM II15-3, tačiau nusileido Kauno PM I komandai 7-9. Vilniaus MSC II komanda pasiekė vieną pergalę prieš Kauno PM II rezultatu  13-7 ir po I turo varžybų liko penktoje vietoje 
Šešti, nepatyrę pergalės skonio, Rimvydo Šimansko treniruojami jaunieji vandensvydininkai. Jų dalyvavimas čempionate, nors jie amžiumi yra žymiai jaunesni už visus savo varžovus, parodė, kad atkaklumu bei geru plaukimo pasiruošimu ir drąsa galima ateityje su visais varžovais kautis kaip lygus su lygiais. Tai nauja karta iš kurios daug tikisi federacija ir visa vandensvydžiobendruomenė.
Taigi, susumavus visus rezultatus ir paskaičiavus įvarčius bei pasiektus taškus po pirmojo turo varžybų, lyderiais tapo be pralaimėjimų žengianti, Vilniaus "MSC-Baltic Amadeus" komanda surinkus 10 tšk. Tris komandos - Elektrėnų "ESC Žaibas", Alytaus "Dzūkijos vandenis" ir Kauno PM I, surinkusios po 6 tašku užėmė atitinkamai 2, 3 ir 4 vietas. Dėl geresnių įmuštų ir praleistų įvarčių santykio tarp šių trijų komandų, po pirmojo rato, elektrėniškiai  antri, alytiškiai treti bei kauniečiai ketvirti.
 
Turnyrinė komandų padėtis po I turo varžybų
 
1.Vilniaus "MSC-Baltic Amadeus"     10 tšk.
2.Elektrėbų "ESC-Žaibas"                6 tšk.
3.Alytaus "Dzūkijos vandenis ASRC" 6 tšk.
4.Kauno PLaukimo mokyklos I          6 tšk.
5.Vilniaus "MSC II"                         2 tšk.
6.Kauno PLaukimo mokyklos II         0 tšk. 
 
 
Baigiamasis II turas vyks balandžio 29--gegužės 1dienomis taipogi Elektrėnuose, kur ir paaiškės 2016 metų šalies čempionai bei prizininkai.
Renginio akimirkos