Vilniaus „MSC Baltic Amadeus“ komanda Lietuvos vandensvydžio čempionai

Data:
Penktadienis, 2016, Balandis 29 - Sekmadienis, 2016, Gegužė 1

Nuotraukos Augusto Četkausko

Vilniaus  „MSC Baltic Amadeus“ komanda  Lietuvos vandensvydžio čempionai

Elektrėnuose savaitgalį vyko 2016 m. Lietuvos vandensvydžio čempionato baigiamasi turas, kuriame visos komandos tarpusavyje susirungė rato sistema.

Pralaimėjimų nepatyrusi, Nerijaus Papaurėlio ir Tadeuš Pašuk treniruojama,  „MSC Baltic Amadeus“ komanda, kaip ir praeitais metais, iškovojo aukso medalius.

Jie nesunkiai įveikė Vilniaus MSC II komandą 18-5, Kauno Plaukimo mokyklos II komandą 13-3, Elektrėnų  „SSC Žaibą“ 17-9, Alytaus „SRC Dzūkijos vandenį“ 19-5.

Tačiau, kaip ir pirmame ture jiems pasipriešino Artūro Šimansko vadovaujame Kauno Plaukimo mokyklos vandeniai.

Po pirmojo kėlinio rezultatu 4-3 pirmavo kauniečiai, antrasis kėlinys baigėsi lygiosiomis 1-1, trečiąjį kėlinį vilniečiai, po Manto Pelakausko pelnyto įvarčio, išlygina rezultatą, tačiau po kauniečio Audriaus Janušauskio metimo vėl pirmauja Kaunas 5-4.  Vilniau puolėjas Rimantas  Jakutis išlygina rezultatą  5-5, o Aurimas Jonkus jį padidina  ir vėl Vilnius pirmauja. Kauno puolėjas Norvydas Zapustas atstato pusiausvyrą ir rezultatas tampa 6-6, bet vilniečiai atkakliai atakuoja ir Eimanto Vyšniausko  bei Mariaus Jakimčiko pelnyti du įvarčiai, po trečiojo kėlinio, išveda sostinės atstovus į priekį. 8-6.

Ketvirtajame kėlinyje į vilniečių vartus  skiriamas 5 metrų baudinys.  Akistata tarp rinktinės veterano kauniečio Egidijaus Sutkaus bei  rinktinės vartininko Andrejaus Pometkos, baigiasi pastarojo triumfu, rezultatas nesikeičia, o vilniečių ataka baigiasi rezultatyviai.

Kauniečiai ketvirtą kėlinį dar bandė pakreipti įvykių eigą savo naudai, tačiau įmetė tik vieną įvartį, o vilniečiai kėlinį laimėjo 6-1. Taip atrodytų apylygis trijų kėlinių rezultatas, po ketvirtojo kėlinio tapo 14-7. Kauniečiai šiame ture  nugalėjo Kauno PM II  25-5, Vilniaus II komandą 23-3, Alytaus 11-8 ir lygiosiomis 7-7 sužaidė su Anton  Sugoniaktreniruojama Elektrėnų komanda. Užimta kaip ir penai antra vieta.

Trečią vietą iškovojo Alytaus „SRC „Dzūkijos vandenio“ ekipa treniruojama tėvo ir sūnaus Artūro ir Tomo Vainikonių. Jie šiame ture laimėjo pas Vilniaus II 14-1, Kauno II  12-4  bei pas Elektrėnus 8-5.

Ketvirti liko, po pirmojo turo būdami antroje vietoje, Elektrėnų „SSC Žaibo“ vandeniai, kurie lygiosiomis sužaidė su Vilniaus II komanda 12-12, bei Kauno I  7-7.  Viltis dėl medalių jiems teko atidėti kitiems metams.

Penkti liko Vilniaus II komanda, o šešti, pergalės skonio nepatyrę, bet didelę žaidimo praktiką įgavę, Kauno II jaunių komanda, treniruojama Rimvydo Šimansko.

Komandų turnyrinė padėtis

1. Vilniaus „MSC Baltic Amadeus“         20 tšk.

2. Kauno Plaukimo mokykla I                 13 tšk.

3. Alytaus „SRC Dzūkijos vandenis“       12 tšk.

4. Elektrėnų „SSC Žaibas“                      10 tšk

5. Vilniaus MSC II                                     3 tšk.

6. Kauno Plaukimo mokykla II                  2 tšk.

Geriausiais komandų žaidėjais buvo pripažinti Vilniaus „MSC  Baltic Amadeus“ -Šarūnas Beleckas,  Kauno I –Jurijus Galinok, Alytaus „SRC Dzūkijos vandenis“- Tautvydas Mikalauskas,  Elektrėnų „SSC Žaibas“ - AntonSugoniak, Vilniaus MSC II – Maksim Makarov ir Kauno Plaukimo mokyklos II – Gintaras Daniūnas.

Už gerą teisėjavimą buvo apdovanoti prizais  ir du tarptautiniai teisėjai iš Baltarusijos bei Lietuvos teisėjai: vyr. teisėjas Audrius Šečkus, vyr. sekretorius Anatolijus Asajavičius, teisėjas Saulius Andrašiūnas bei kt.

Federacijos padėkos raštais apdovanoti Elektrėnų savivaldybės sporto centro direktorius Audrius Valaiša bei centro darbuotoja Neringa Milašienė.

Specialus prizas įteiktas varžybų medicinos darbuotojai Jūratei Katilienei.

Federacijos prizu buvo pagerbta žurnalistė Marytė Marcinkevičiūtė, kurios dėka jau beveik pusę amžiaus Lietuvos sporto visuomenė yra supažindinama su vandensvydžio sportu

Apdovanojimus įteikė federacijos prezidentas Viktoras Tonkich ir generalinis sekretorius Rolandas Vizgirda.

Po šių varžybų, kurios buvo skirtos Lietuvos vandensvydžio federacijos  85-tosioms metinėms pažymėti, šalies rinktinė ruošis Europos sąjungos tautų čempionatui, kuris vyks gegužės 12-15 dienomis Maltoje, o jaunučiai dalyvaus Lietuvos sporto vilčių žaidynėse, gegužės pabaigoje Elektrėnuose.