Negriaus, o rekonstruos

Sandra TRINKŪNAITĖ
„Sostinės“ korespondentė
2008-09-24

    Lazdynų laisvalaikio centras ateityje turėtų pasikeis ti neatpažįstamai. Vilniaus savivaldybėje kuriami planai, kaip galėtų atrodyti naujas kompleksas, kuriame galėtų vykti ir tarptautinės varžybos.
    Šiuo metu numatyta, kad Lazdynų laisvalaikio centras turėtų būti rekonstruojamas, o šalia jo atsirastų dar vienas pastatas. Jie būtų sujungti. Dar prieš pusmetį sklandžiusios kalbos apie baseino griovimą šiuo metu yra pamirštos.
    Naujajame pastate numatyta įrengti 10 takų, 52 metrų ilgio baseiną su slankiojančiu tilteliu, kad esant būtinybei baseiną galima būtų padalyti į dvi dalis.
     Dabar Lazdynų laisvalaikio centre esantis baseinas yra 8 takų, 50 metrų ilgio.

Nepamirš ir penkiakovininkų

    Naujajame pastate esančiame baseine būtų įrengta ir 700 vietų žiūrovų tribūnos. Šiuo metu vykstančias varžybas gali žiūrėti 245 žiūrovai.
    Kaip pasakojo savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“ projekto vadovas Saulius Dagelis, naujame centre bus įrengtas ir septyniasdešimties vietų viešbutis, konferencijų salė.
    Ateityje, kai kompleksas bus pastatytas, jame galės treniruotis ir penkiakovininkai – atsiras vietos šaudyklai, fechtavimosi salei. Nebus pamiršti ir pirčių mėgėjai – jų lauks naujas pirčių kompleksas.
    „Čia taip pat bus kavinė, bus įkurtas, kaip ir priklauso pagal reikalavimus, dopingo kontrolės kabinetas, veiks vaikų sporto mokykla“, – vardijo S.Dagelis.  Naujasis kompleksas bus atviras ir visiems paplaukioti norintiems vilniečiams.

Prašys pinigų ir iš ES

    Šiam projektui įgyvendinti gali prireikti ne mažiau nei 100 milijonų litų.  „Manau, kad jį realizuoti įmanoma būtų per kitus ketverius metus. Statybos galėtų prasidėti 2010 metais, o 2011-ųjų gale kompleksas jau galėtų būti baigtas“, – sakė sostinės savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Paluckas. 
     Lėšų Lazdynų laisvalaikio centro rekonstrukcijai ir naujam pastatui greta žadama ieškoti tiek savivaldybės biudžete, tiek kreiptis paramos į Europos Sąjungos struktūrinius fondus.

Žemė kelia aistrų

    Tačiau į žemę, ant kurios stovi Lazdynų laisvalaikio centras ir aplink esančius sklypus yra nukreiptos ir buvusių savininkų akys.
    Prieš karą buvusiame rėžiniame Šeškinės kaime žemės sklypus norėtų atgauti Lenkų rinkimų akcijos lyderio Valdemaro Tomaševskio motina Jadvyga, jo giminaičiai ir Vilniaus mero patarėjas Jaroslavas Kaminskis.
    Administracijos direktorius G.Paluckas užtikrino, kad nėra grėsmės, jog kažkas imtų reikšti pretenzijas į šioje vietoje esantį žemės sklypą.