Iš Berlyno turnyro Lietuvos vandensvydininkai grįžo su prizais

Bendra rinktinės nuotrauka Berlyne

Keturiasdešimt pirmą kartą Berlyno sporto klubas „Wedding“ surengė klubo įkūrėjo Alfredo Abendrotho taurės tarptautinį vandensvydžio turnyrą. Keturioliktą kartą į aštuonių komandų turnyrą pakviesti ir Lietuvos vandensvydinnkai. Šiais metais turnyre dalyvavo šalies rinktinė. Komandoje trūko kelių pagrindinės sudėties žaidėjų-juos pakeitė jaunimo ir jaunių rinktinės nariai.

 

Pirmos grupės varžybose lietuviai 9:6 (3:1;3:2;3:2;0:1)  įveikė Berlyno „Wedding“ antrąją komandą, 5:14 (1:4;2:3;2:3;0:4) pralaimėjo kitai Vokietijos komandai „OSC Potsdam“ ir 6:2(1:0;2:1;2:0;1:1) įrodė savo pranašumą prieš Lenkijos „WKS Bytom“. Užėmusi savo grupėje antrą vietą Lietuvos komanda mažajame finale nusileido Italijos vienai pajėgiasių „Seria B“ komandų „WP Bari“- 5:9 (2:2;0:3;1:1;2:3) ir galutinėje įskaitoje liko ketvirtoje vietoje. Turnyrą laimėjo šeimininkai- „SC Wedding“ finale, po atkaklios kovos, rezultatu 8:7 privertę pasiduoti Potsdamo vandenius 12 įvarčių į varžovų vartus įmetęs Lietuvos komandos puolėjas Janas Bakulo buvo apdovanotas rezultatyviausio turnyro žaidėjo prizu. Trys žaidėjai – Egidijus Sutkus, Mantas Pelakauskas ir Julius Goštautas įmetė po 4 įvarčius, Ilja Gorban pasižymėjo 1 kartą.

 

Lietuvos rinktinei buvo įteiktas garbingo žaidimo „Fair play“ prizas. Mūsų komanda per ketverias rungtynes tik 13 kartų buvo baudžiama už grubias pražangas, o rungtynėse su lenkais lietuviai nė karto nebuvo pašalinti iš aikštės.

Dar vienas prizas buvo įteiktas Lietuvos atstovui Nerijui Papaurėliui. Jau dešimtą kartą šiame turnyre teisėjavusį vilnietį specialiu prizu pagerbė Berlyno vandens sporto šakų federacija.

 „Turnyrui pasirengti tradiciškai sudėtinga- vasarą neveikia Lietuvos baseinai. Šį kartą surengėm vos kelias treniruotes- už tai esam dėkingi Kauno Plaukimo centro administracijai. Dėl traumų ne visa jėga galėjo rungtyniauti gynybos ramstis Antonas Sugoniakas ir jaunasis Marius Jakimčikas. Dėl asmeninių ir šeimyninių priežaščių neišvyko į turnyrą net trys mūsų vartininkai. Didelis krūvis teko jaunajam Nikitai Zacharovui. Nors jam ir trūko stabilumo, jo pasirodymu likome patenkinti. Kaip visada patikimai žaidė veteranas Egidijus Sutkus ir atakų lyderis Janas Bakulo, o štai Julius Goštautas, Eimantas Vyšniauskas ir Ilja Gorban nuvylė. Šie sportininkai pažeidinėjo sportinį režimą, atmestinai ruošėsi ir dalyvavo turnyre. Taip „atstovauti“ rinktinei nederėtų niekam-pažymėjo Lietuvos komandos treneriai Nerijus Papaurėlis ir Tadeušas Pašuk.

Rinktinės treneriai Nerijus Papaurėlis ir Tadeuš Pašuk su geriausiu rinktinės žaidėju Janu Bakulo po apdovanojimų.

Rezultatyviausio turnyro žaidėjo prizas atiteko Janui Bakulo