Be pralaimėjimų rungtyniaujančios Lietuvos bei Baltarusijos jaunimo vandensvydžio rintinės rytoj susikaus dėl aukso medalių tarptautiniame turnyre Vilniuje.

  Vilniuje vyksta "Baltic-Amadeus" tarptautinis jaunimo vandensvydžio turnyras, kuriame rungtyniauja dvi Lenkijos, dvi Baltarusijos bei Škotijos ir  Lietuvos rinktinės. Šis turnyras tai vienas iš etapų ruošiantis Europos Šiaurės ir Baltijos jūros šalių čempionatui, kuris vyks lapkričio pabaigoje Suomijoje.
Lietuvos rinktinė  labai sėkmingai žaidžia šiame turnyre, nors gerai pasiruošti trukdė tas, kad Lietuvos baseinai vasaros metu nedirba, o atvirų baseinų tiesiog nėra. Sportininkai pradėjo ruoštis šioms varžyboms tik spalio pradžioje, o elektrėniškiai bei kauniečiai dar ir dabar laukia baseinų remonto pabaigos. 
Nežiūrint į tai turnyre pasiektos keturios pergalės: nugalėti Škotai 12-8, Baltarusijos antra rinktinė 14-13, įveikta Lenkijos II rinktinė 12-11, bei Lenkijos pirmoji 8-4.
Pralaimėjimo kartėlio taip pat nepatyrė ir Baltarusijos pirmoji rinktinė, su kuria rytoj Lietuvos jaunimas susikaus dėl aukso medalių. 
Pernai analogišką turnyrą laimėjo lietuviai, tad šlmet rinktinė taip pat sieks pergalės, tačiau baltarusiai atrodo labai galingai ir nenusiteikę nusileisti šeimininkams. Lietuvių tarpe išsiskiria Alytaus Sporto ir rekreacijos centro žaidėjas Lukas Baliulevičius pelnęs net 18 įvarčių. Sėkmingai vartus saugo Vilniaus Miesto sporto centro auklėtinis Povilas Reinotas. 
Rinktinę, treniruojama trenerių Nerijaus Papaurėlio ir Tadeuš Pašuk, sudaro Vilniaus Miesto sporto centro, Kauno Plaukimo mokykos, Alytaus Sporto ir rekreacijos centro bei Elektrėnų Sporto centro auklėtiniai.
Kaune vandensvydininkus rinktinei ruošia broliai Rimvydas ir Artūras Šimanskai, Alytuje - tėvas ir sūnus Artūras bei Tomas Vainikoniai, Elektrėnuose - Liudas Putrimas ir Anton Sugoniak bei Vilniuje, pagrindinėje rinktinės kalvėje, nenuilstančių trenerių Nerijaus Papaurėlio bei Tadeušo Pašuko duetasi.
Malonu pažymėti, kad po ilgos pertraukos Lazdynų baseino vadovybė bei miesto savivaldybė, suteikė vandensvydininkams galimybę surengti šį turnyrą, nes pernai turnyras, kuriame dalyvavo 8 valstybės, vyko Elektrėnuose, nors visos atvykstančios komandos labiau nori pabūti bei gyventi ir rungtyniauti sostinėje  
Jei kitais metais užsidarys Lazdynų baseinas, o kito, tinkančio vandensvydžiui tiesiog sostinėje nėra, tai šios sporto šakos sportininkams bus tragedija. Tikėsimės, kad miesto vadovai ras tinkamus sprendimus, kad taip neįvyktų.