Didžiausia intriga – kovoje dėl sidabro

Didžiausia intriga – kovoje dėl sidabro

Sekmadienį Elektrėnuose paaiškės Lietuvos vandensvydžio čempionato prizininkai. O geriausių šalies vandensvydininkų dar laukia kovos rinktinės gretose.

Lietuvos vandensvydžio čempionate – finišo tiesioji. Šiandien visos pirmenybių dalyvės susirinks Elektrėnuose. Šeštadienį čia vyks dviejų turų mačai, o sekmadienį 13.40 val. numatytas čempionato uždarymas.

Paskutinio rato varžybos jau prasidėjo - savo baseinuose tarpusavyje sužaidė tiek patiems miestams atstovaujančios komandos. Kaune Plaukimo mokyklos I komanda nugalėjo  jaunuosius sportininkus iš antrosios komandos 25:5, o Vilniuje „MSC- Baltic Amadeus“  15:5 palaužė „Vilniaus MSC II“. Be to, Elektrėnų "ESC-Žaibas" 5:8 nusileido Alytaus "Dzūkijos vandenio-ASRC" ekipai.

„Šiemet čempionate dalyvauja šešios komandos, gal ateityje susiburs dar kokia viena kita komanda. Malonu, kad su suaugusiais žaidžia ir jaunimas, atstovaujantis Kauno plaukimo mokyklos II komandai.  Po šio čempionato galutinai paaiškės Lietuvos vandensvydžio rinktinė, kuri gegužės 12-15 d. Maltoje dalyvaus Europos Sąjungos čempionate. Jame žais 10 šalių komandos. Jos suskirstytos į dvi grupes po penkias. Mūsų grupė gana palanki, joje nežais lenkai, kurie rungtyniaus kitoje grupėje, ir Maltos vandensvydininkai, žaidžiantys Europos čempionato finalinėse varžybose“, - sako Lietuvos vandensvydžio federacijos generalinis sekretorius Rolandas Vizgirda.

Ar mūsų vandensvydininkai dažnai dalyvauja Europos Sąjungos šalių čempionate?

Šiame čempionate mes debiutuosime. Jame dalyvauja ne geriausios Europos komandos, kadangi Vengrija, Serbija, Kroatija, Graikija, Italija, Ispanija ir kitos stipriausios ekipos žaidžia Europos čempionate. Jų meistriškumas labai didelis: per pasaulio čempionatus net aštuonios Europos komandos užima pirmąsias vietas. Patekti į Europos čempionatą labai sunku, todėl ir rengiamas Europos Sąjungos čempionatas.  Šių metų Europos čempionato finalinis turnyras baigėsi sausio mėnesį ir mūsų rinktinė daugiau neturi atsakingų varžybų, todėl Lietuvos vandensvydžio federacija ir nutarė jai leisti jėgas bandyti Europos Sąjungos čempionate.

Šiemet Lietuvos vandensvydžiui sukanka 85-eri. Jubiliejų paminėsime per atvirą Baltijos jūros šalių čempionatą spalio mėnesį Elektrėnuose. Visos mūsų šiuometinės varžybos ir skiriamos šiam jubiliejui pažymėti.

Sugrįžkime prie Lietuvos čempionato, ką jis žada?

Lietuvos čempionų vardus, galima sakyti, yra užsitikrinę „MSC- Baltic Amadeus“ vandensvydininkai, kuri per pirmo etapo varžybas laimėjo visus penkis susitikimus.

Vilniečiams kiek atkaliau pasipriešino tik Kauno plaukimo mokyklos I komanda. Gal ir šį sekmadienį kauniečiai daugkartiniams Lietuvos čempionams mes drąsų iššūkį.

Pati įdomiausia kova lauks dėl sidabro medalių: „ESC –Žaibas“,  „Dzūkijos vandenis-ASRC“ ir Kauno plaukimo mokyklos I komanda yra surinkusios po 6 taškus ir dabar kova antrame ture joms prasideda iš naujo.

Ką galite pasakyti apie čempionato debiutantę – Kauno plaukimo II komandą?

Čempionatas su suaugusiomis komandomis jauniesiems kauniečiams buvo puiki meistriškumo mokykla. Jie gavo ne tik geras pamokas, bet ir puikiai žaidė. Kauniečiai atkakliai priešinosi visoms komandoms. Jaunimas parodė gražų pavyzdį, kaip reikia greitai plaukti. Po poros metų jaunieji kauniečiai bus labai rimti konkurentai vilniečiams.

Rudenį jaunimo lauks pagrindinės varžybos – Baltijos jūros šalių čempionatas, kur mūsų jaunimas ir jauniai gins čempionų titulus.

 Marytės Marcinkevičiūtės straipsnis ir nuotrauka