Finalinės vandensvydžio čempionato kovos kaitino aistras ir pateikė netikėtumų

Tris dienas Alytaus laisvalaikio ir rekreacijos centro baseinas virė nuo aistrų. Čia dėl čempiono titulo susikovė keturios stipriausios Lietuvos vandensvydžio čempionato ekipos. Finalinį turą pasiekė čempionų titulą ginantys Vilniaus MSC „Baltic Amadeus“, Elektrėnų VK „Žaibas“, Alytaus SRC „Dzūkijos vandenis“ ir Kauno PM komanda.  

Jau penktadienį sirgaliai buvo apdovanoti finalo vertos dvikovos tarp Alytaus SRC „Dzūkijos vandenio“ ir Elektrėnų VK „Žaibo“. Itin permainingose rungtynėse svarstyklės krypo tai į vieną, tai į kitą pusę. Galingai susitikimą pradėjusi ekipa iš Elektrėnų pirmavo po pirmųjų trijų kėlinukų 9:5 ir atrodė, kad alytiškiai turės pasitraukti iš kovos dėl čempionų titulo.

Vis dėlto, fortūna pasisuko šeimininkų pusėn. Teisėjų sprendimu baseiną turėjo palikti vienas iš Elektrėnų VK „Žaibas“ lyderių Mikita Chuprinas ir galutiniame rezultate Alytaus SRC „Dzūkijos vandenis“ išplėšė pergalę 12:10, nors intriga tęsėsi iki paskutinės susitikimo minutės.

„Čempionato pradžia mums buvo labai sunki ir nieko gero nežadėjo. O antrame ture viskas apsivertė laimėjome viską, ką galėjome, ir kovas finaliniame etape pradėjome būdami treti su septyniais taškais, – pasakojo Alytaus komandos treneris Tomas Vainikonis.

Aukso siekiantys alytiškiai šeštadienį savo pranašumą turėjo įrodyti prieš favorite laikyta Vilniaus MSC „Baltic Amadeus“ ekipa. Susitikimas žadėjo intriguojančią kovą, mat alytiškiai jau buvo kartą įveikę daugkartinius čempionus, be to ir namų baseino sienos saugojo.

Ir išties, buvo akivaizdu, kad susitiko lygiaverčiai priešininkai. Įtempta kova vyko visą susitikimą, tačiau vilniečiai suspurtavo ketvirtajame kėlinyje ir laimėjo susitikimą įtikinama persvara 17:11 bei eliminavo alytiškius iš tolimesnės kovos dėl aukso.

„Buvo ilgas ir sunkus čempionatas. Tačiau tada, kai jį vainikuoja sidabro medalis – apima labai geras jausmas. Žaidėjai patenkinti, treneriai patenkinti, miestas patenkintas, – po kovų džiaugsmu tryško T. Vainikonis. – Labai džiaugiuosi ir federacijos sprendimu finalines kovas perkelti į Alytų. Mūsų nedideliam miestui tai itin svarbu, tai prisideda prie sporto populiarinimo. Pamatėme, kad žmonės išsiilgę sporto, o ir mums smagu žaisti namuose, kai sulaukiame tokio palaikymo.“

Po penktadienį pasiektos pergalės prieš Kauno PM (20:6), su dviem pergalėmis Vilniaus MSC „Baltic Amadeus“ tapo finalinio etapo lyderiais. Sekmadienį ekipos laukė įnirtinga kova su Elektrėnų VK „Žaibas“, mat abiejų komandų sudėtyje žaidė rezultatyviausi čempionato žaidėjai, o vilniečių šansus laimėti sunkino ir vartininko netektis. Jį, beje, itin sėkmingai pakeitė vienas iš žaidėjų Janas Reuttas.

Po įspūdingos kovos, pergalę vis dėlto šventė Vilniaus MSC „Baltic Amadeus“ (11:7), kurie ne tik tapo šių metų Lietuvos vandensvydžio čempionato nugalėtojais, bet ir 12 kartą iš eilės apgynė čempionų titulą.

„Jausmas tikrai labai geras, nes šis sezonas mums buvo turbūt sunkiausias per visus Nepriklausomybės metus. Neturime savo baseino, trūko žaidėjų, visi keturi vartininkai iškrito dėl traumų ar ligų, negalėjom ir legionierių pasikviesti, - pasakojo Vilniaus komandos treneris Nerijus Papaurėlis. – Vis dėlto vaikinai mobilizavosi ir tikrai trečiame ture sužaidė taip, kaip jie moka geriausiai.  Tikrai tas jausmas kažkoks kitoks, jis geresnis, nei šiaip paprastai laimėt.“

Finaliniame ture vilniečiai surinko maksimalų taškų skaičių – 14. Antrą vietą užėmusi Alytaus SRC „Dzūkijos vandenis“ surinko 11, trečioje vietoje likęs Elektrėnų VK „Žaibas“ 10 taškų. Nei vienos pergalės finaliniame etape neiškovojusi Kauno PM ekipa liko su 1 tašku.

Rezultatyviausiu čempionato žaidėju su 75 pelnytais įvarčiais tapo Aurimas Jonikas (Vilniaus MSC „Baltic Amadeus“). Geriausiu čempionato žaidėjui paskelbtas Marius Jakimčikas (Vilniaus MSC „Baltic Amadeus“), kuris pelnė 23 įvarčius finaliniame ture, kas sudaro bene pusę visų Vilniaus komandos pelnytų įvarčių bei daugiausiai iš visų finaliniame ture pelnytų įvarčių. Geriausiu vartininku tituluotas Elektrėnų VK „Žaibas“ vartininkas Skirmantas Motuzas.

„Dauguma mūsų žaidėjų yra Lietuvos rinktinės kandidatai. Šią savaitę laukia Europos tautų taurės turnyras Čekijoje, tad ilsėtis neturime kada. Prahoje žais 10 rinktinių, tad sezonas tęsiasi ir reikia kovoti toliau“, - sakė Vilniaus MSC „Baltic Amadeus“ ir Lietuvos vandensvydžio rinktinės treneris Nerijus Papaurėlis.

Nuotraukos Evaldas Šemiotas ir Elijus Kniežauskas

Visas čempionato nuotraukas galite pamatyti LVSF Facebook paskyroje https://www.facebook.com/pg/LTUWaterPolo/photos/?tab=album&album_id=1288...

Finalinio turo varžybų transliacijos prieinamos LVSF Youtube kanale:

https://youtu.be/Nb8KGMOPNAs

https://youtu.be/tWiqi8l4ytI

https://youtu.be/pMw3FkGOqAM

https://youtu.be/xzyErFFhjGw

https://youtu.be/O0nxImWORIU

https://youtu.be/xmmdQKAqV28

 

 

Renginio akimirkos