Istorinis mačas: Lietuvos vandensvydžio rinktinė prieš Nyderlandų ekipą

Šeštadienį (kovo 3 d.) Lietuvos vandensvydžio rinktinės laukia lemiama dvikova Alytuje. Dėl kelialapio į Europos čempionatą mūsų vyrai kausis su galinga Nyderlandų vandensvydžio rinktine. Tokio lygio rungtynės Lietuvoje vyksta pirmą kartą.

„Pirmasis  atrankos mačas parodė, ką reiškia žiūrovai ir jų palaikymas. Nors baseinas Nyderlanduose buvo nedidelis, tribūnos lūžo nuo sirgalių. Todėl labai norime pakviesti visus sporto mėgėjus į Alytų sirgti už mus, už Lietuvą. O mūsų jauna rinktinė sieks parodyti gražų žaidimą ir bent iš dalies reabilituotis po pirmojo atrankos mačo“, - sakė Lietuvos rinktinės treneris Nerijus Papaurėlis.

Pirmasis susitikimas tarp Nyderlandų ir Lietuvos rinktinių vyko prieš savaitę ir baigėsi rezultatu 28 – 7. Pasak rinktinės trenerio, tikrai buvo galima buvo tikėtis geresnio rezultato, nors priešininkų komanda ir priskiriama vandensvydžio sporto elitui.

Vis dėlto komandos vadovas gyrė žaidėjus už rezultatyvų žaidimą atakuojant. Negailėjo gerų žodžių rinktinėje debiutavusiam vartininkui Skirmantui Motuzui, atlaikiusiam ne vieną galingą Nyderlandų ataką.

„Neblogai pradėjome. Pirmi du kėlinukai buvo išties geri, tačiau trečiajame įkritome į duobę, iš kurios jau nebeišsikapstėme. Buvo daug klaidų. Sėkmingai atakavome ir pelnėme palyginti daug įvarčių, tačiau nesugebėjome apsiginti nuo staigių kontratakų“, - komentavo N. Papaurėlis.

Rinktinės trenerio teigimu, mūsų žaidėjams pritrūko patirties, fizinio ir psichologinio pasiruošimo. Nesulaikomi buvo ir gerokai vyresni bei labiau patyrę priešininkai. Jų tarpe išsiskyrė centro puolėjas Jornas Winkelhorstas, ne tik pelnęs įvarčius, bet ir vertęs prasižengt Lietuvos vandensvydininkus. O taip pat elitiniame Vokietijos klube žaidžiantis Jessas Koopmanas, pelnęs net 7 įvarčius.

„Šie du žaidėjai buvo nesulaikomi. Tačiau negalime koncentruotis tik ties jais. Visi Olandijos rinktinės žaidėjai yra labai pavojingi“, - sakė N. Papaurėlis.

Nepaisant stipraus priešininko, Lietuvos rinktinės treneris nusiteikęs optimistiškai: analizuoja klaidas ir ruošia komandą atsakomajam mačui.  Visą savaitę rinktinės nariai treniravosi Elektrėnuose, o penktadienį persikėlė į Alytų.

Europos vandensvydžio čempionatą rungtynės tarp Lietuvos ir Nyderlandų rinktinių prasidės kovo 3 dieną, 13 valandą Alytaus sporto ir rekreacijos centro baseine. Atrankos nugalėtoja keliaus į finalinį etapą, kuris vyks šių metų liepos 14-28 dienomis Barselonoje.

Lietuvos vandensvydžio sporto federacija informuoja, kad tiesioginę rungtynių transliaciją bus galima stebėti federacijos Facebook ir Youtube paskyrose

Renginio akimirkos