Jaunosios vandensvydžio viltys kovos dėl aukso ir bronzos

Alytuje vykstančiame Europos Šiaurės ir Baltijos jūros šalių jaunimo ir jaunių čempionate lietuvių komandos prieš finalines rungtynes išsirikiavo skirtingose pozicijose. Lietuvos U17 rinktinė grupėje užėmė pirmą vietą, o U15 komanda grupėje liko priešpaskutinė – ketvirta. Vyresnieji rytoj kausis dėl aukso medalių, jaunesnieji – dėl bronzos.

Nenugalimi. Vandensvydžio specialisto Rimvydo Šimansko treniruojama U17 komanda savo amžiaus grupėje nepralaimėjo. Lietuviai 8:2 įveikė Danijos, 14:5 – Švedijos ir 8:7 – Suomijos komandas.

Tikslas. Prieš turnyrą R.Šimanskas buvo susikaupęs ir nedaugžodžiavo, tačiau savo komandos pajėgumu tikėjo. „Kovosime tik dėl pergalių, tik dėl pirmos vietos“, – sakė R.Šimanskas.

Viltis. Ketvirtąją vietą U15 grupėje užėmė Nerijaus Papaurėlio vadovaujami vandensvydininkai. Jaunosios Lietuvos vandensvydžios viltys 17:7 nušlavė bendraamžius iš Latvijos, tačiau 8:10 nusileido suomiams, 8:9 – Švedijos komandai, ir tokiu pačiu rezultatu teko pripažinti danų pranašumą.

Lyderiai. Lietuvos U17 komandoje rezultatyvumu išsiskyrė Gintaras Daniūnas. Jaunojo vandensvydžio talento iš Kauno sąskaitoje – 8 tikslūs smūgiai į varžovų vartus. Lietuvos U15 ekipoje lyg iš patrankos šaudė Karol Blaževič. Vilnietis savo komandos varžovus nubaudė net 17 kartų.

Sistema. Pagal turnyro reglamentą, dėl pirmos vietos kovos pirmas dvi vietas grupėje užėmusios komandos. Dėl trečios – trečioje ir ketvirtoje vietoje likusios ekipos, todėl lietuviai dar turės, ką įrodyti. R.Šimansko vadovaujamos U17 komandos laukia akistata su suomiais dėl aukso medalių, o N.Papaurėlio vedamos U15 ekipos – rungtynės dėl bronzos irgi su bendraamžiais iš Suomijos.

***

Finalinės čempionato kovos vyks rytoj, nuo 8:30 iki 14:30. Varžybų vieta – Alytaus Sporto ir Rekreacijos baseinas. Visos rungtynės bus transliuojamos Lietuvos vandensvydžio sporto federacijos YOUTUBE kanale ir FACEBOOK puslapyje.