Kelyje į Europos čempionatą – olandų barjeras

Ištraukti paskutiniojo atrankos etapo burtai į 2018 m. Europos vandensvydžio čempionatą Barselonoje. Lietuvos vyrų rinktinė trečiajame etape susigrums su jau pažįstamu varžovu – Nyderlandų komanda. Mūsiškiai su olandų rinktine kovojo prieš dvejus metus atrankoje į 2016-ųjų Europos čempionatą Belgrade ir patyrė nesėkmę.

Olandų rinktinę galima pavadinti Pasaulio vandensvydžio vidutinioke, kuri dar niekada nėra iškovojusi trofėjaus Senojo Žemyno čempionate. Arčiausiai medalių olandai buvo 1974-aisiais, kai buvo iškovota 4-oji vieta. Vis dėlto, Nyderlandų rinktinė – bene stipriausia vandensvydžio komanda, su kuria teks varžytis jaunai Lietuvos rinktinei.

„Labai pajėgi, po daugelio metų vėl kylanti rinktinė, kuri buvo tik per žingsnį nuo patekimo į Rio de Žaneire vykusias Olimpines žaidynes. Teks tinkamai motyvuoti mūsų komandą ir stipriai pasiruošti psichologiškai“, – Nyderlandų rinktinę įvertino ir savo komandai tikslus iškėlė Lietuvos rinktinės vyr. treneris Nerijus Papaurėlis.

Po ištrauktų burtų, Nyderlandų rinktinės vyr. treneris Robin van Galen nestokojo optimizmo, tačiau Lietuvos rinktinę gerbia. „Negalima nuvertinti nė vieno varžovo, tačiau matydamas savo komandos lygį, pasiruošimą ir tobulėjimą esu įsitikinęs, kad turėtume lengvai prasibrauti į Europos čempionatą“, – mintimis dalijosi R. van Galen.

Pirmosios rungtynės vyks svečiuose vasario 24 d., atsakomasis mačas – kovo 3 d. Lietuvoje. Kol kas nenuspręsta, kuriuose miestuose vyks atrankos mačai, tai paaiškės artimiausiu metu. Europos vandensvydžio čempionatas vyks Barselonoje kitų metų liepos 14-28 d.