Lietuvos jaunimas užėmė aukštą šeštą vietą Europos tautų jaunimo vandensvydžio taurės 2019 turnyre

Š.m. balandžio 17 – 21 dienos Brno (Čekijos Respublika) vyko tradicinis tarptautinis jaunimo vandensvydžio turnyras “Europos tautų jaunimo vandensvydžio taurė 2019”

Turnyre dalyvavo 14 nacionalinių rinktinių iš 13 šalių, kurios buvo suskirstytos į 2 grupes po 7 komandas. Sužaidus grupės varžybas rato sistema, paskutine dieną buvo žaidžiama su kitos grupės komanda savo grupėje užėmusią analogišką vietą.

Lietuvos jaunimas grupės varžybose savo jėgas išbandė su Danijos, Anglijos, Austrijos, Moldovos, Kipro, Čekijos antrąją rinktinėmis.

Pirmą dieną buvo susitikta su tradicine ir gerai pažystama Lietuvos varžove Danijos rinktine. Po dviejų atkaklių kėlinių, trečiame Lietuvos jaunimas iššovė į priekį laimėdamas kėlinį 6:3, bet deja greičiausiai buvo per anksti patikėtą pergale, už ką Danai skaudžiai nubaudė laimėdami kėlinį 7:1. Galutinis rezultatas 15:12 Danijos komandos rinktinės naudai:

Lietuva – Danija 12:15 (3:3 / 2:2 / 6:3 / 1:7)  Gervickas D. (7), Blaževič K. (2), Jarukaitis S. (1), Tonkich A. (1), Tomaševski D. (1)

Antrąją turnyro dieną Lietuvos jaunimo laukė Anglijos ir Austrijos rinktinės. Nusivylimą pirmos dienos nesėkme lietuviai išliejo ant Anglijos rinktinės, kuri buvo tiesiog nušluota rezultatu 17:7:

Lietuva – Anglija 17:7 (5:2 / 4:0 / 5:2 / 3:3) Blaževič K. (6), Gervickas D. (4), Belousovas D. (2), Skučas Z. (2), Skatkov D. (1), Tomaševski D. (1), Vitkauskas D. (1)

Antrose tos pačios dienos rungtynėse Lietuvos jaunimo rinktinė patyrė antrą skaudų pralaimėjimą, kai likus 4 sekundėms iki rungtynių pabaigos praleistas įvartis nulėmė Austrijos rinktinės pergalę prieš mūsiškius...

Austrija - Lietuva 10:9 (2:2; 2:2; 2:2; 4:3) Tomaševski D. (4), Blaževič K. (3), Belousovas D. (1), Jarukaitis S. (1)

Po dviejų dienų varžybų paaiškėjo, kad pagrindiniai Lietuvos jaunimo varžovai dėl aukštesnės vietos grupėje yra Anglijos ir Austrijos komandos. Trečia dieną lietuviams teko išbandyti jėgas su grupės favorite Moldovos rintine ir Kipru. Lietuviai moldavams užkūrė tikrą pirtį pirmame kėlinyje juos nugalėję 4:1, deja pirmo kėlinio įdirbį jau antrame moldavai pavertė niekais atsakydami tokiu pačiu spurtu 4:1. Po to sekė trečias atkaklus kėlinys, kuris pasibaigė lygiosiomis 2:2, bei viską lėmė ketvirtas kėlinys, kuriame visgi moldavai įrodė savo pranašumą 4:3. Kaip vėliau paaiškėjo moldavai laimėjo šį turnyrą, o Lietuvos jaunimas davė pati stipriausią atkirtį šiai komandai.

Moldova – Lietuva 10:9 (1:4 / 4:1 / 2:2 / 3:2) Gervickas D. (5), Tomaševski D. (1), Vitkauskas D. (1), Blaževič K. (1), Jarukaitis S. (1)

Po skaudaus pralaimėjimo sekė „dovana“ iš Austrijos komandos, kuri netikėtai pralaimėjo grupės autsaiderei Čekijos antrai komandai, bei suteikė Lietuvos rinktinei galimybe pakovoti dėl 3 vietos grupėje, su sąlyga kad bus įveiktos Kipro ir Čekijos antroji rinktinės.

Prieš Kipro komanda buvo laimėta 12:8.

Kipras – Lietuva 8 : 12 (1:4 / 2:4 / 2:1 / 3:3) Gervickas D. (5), Tomaševski D. (3), Blaževič K. (2), Belousovas D. (1), Jarukaitis S. (1)

Su antrąja Čekijos rinktine buvo susidorota 16:7.

Čekija II – Lietuva 7:16 (2:5 / 1:4 / 3:3 / 1:4) Gervickas D. (5), Belousovas D. (3), Tomaševski D. (3), Blaževič K. (3), Novikas M. (2)

Grupėje užėmus 3 vietą paskutinę dieną Lietuvos jaunimas savo jėgas išbandė kovoje dėl 5 vietos su Čekijos pirma rinktine. Kaip jau tapo šio turnyro tradicija Lietuvos rinktinė galingai pradėjo pirmą kėlinį laimėdama jį 4:1. Deja toliau iniciatyva buvo atiduota čekams, kurie po truputį pradėjo vytis varžovus bei galutinai savo pergalę įtvirtino ketvirtame kėlinyje jį laimėdami minimaliu skirtumu 1:0.

Čekija I – Lietuva 8:7 (1:4 / 2:0 / 4:3 / 1:0) Tomaševski D. (3), Gervickas D. (2), Novikas M. (1), Blaževič K. (1)

Sveikiname Lietuvos jaunimą su turnyre tarp 14 nacionalinių rintinių užėmus aukštą 6 vietą, bei parodžius Lietuvos vandensvydžio potencialą.