Lietuvos rinktinė 2015 m. rugsėjo 23 d. išvyko į Izraelį. Varžybų tvarkaraštis.

Lietuvos vandensvydžio nacionalinė rinktinė išvyko į Europos čempionato antrąjį turą Izraelin.

 

  Lietuvos vandensvydžio nacionalinė rinktinė po 8 komandų turnyro Vokietijoje, kur buvo užimta 5 vieta bei baigiamosios treniruočių stovyklos Vilniuje, išvyko į Izraelį, kur vyks Europos čempionato II turo atrankos varžybas

  Nerijaus Papaurėlio ir Tadeuš Pašuk treniruojama rinktinė jau penktadienį vakare Netanijos mieste susikaus su pajėgia Izraelio rinktinę, kuri yra ilgametė Europos čempionatų dalyvė, šeštadienį rinktinė žais su Olandija, o sekmadienį jų varžovais bus Gruzijos vandeniai.

  Rinktinės pagrindą sudaro Vilniaus, Kauno ir Alytaus sporto mokyklų auklėtiniai. Lietuvos rinktinę sustiprino vandensvydininkas žaidžiantis užsienyje - tai  rinktinės lyderis Janas Bakulo, rungtyniaujantis Europos čempionų lygoje už Duisburgo komandą.

  Komandoje žais veteranai - kaunietis Egidijus Sutkus, bei vartininkas Andrejus Pometko iš Vilniaus.

Rinktinei talkins Vilniaus miesto sporto centro jaunimas - Mantas Pelakauskas, Eimantas Vyšniauskas, Anton Sugoniak, Julius Goštautas, Rimantas Jakutis ir jauniausias komandos narys Marius Jakimčikas, Kauno Plaukimo mokyklos atstovai -Tautvydas Šimanskas, Norvydas Zapustas ir Vilius Albrechtas bei Alytaus sporto ir rekreacijos centro auklėtinis Pijus Vadvilavičius.

Antrame čempionato ture dominuos jaunimas. Tai puiki proga užsigrūdinti tokio rango varžybose.

  Pogrupis labai stiprus ir varžovai tituluoti, tad rinktinei bus sunku kautis su profesionaliais sportininkais, kurių finansavimas bei treniruočių sąlygos yra pasakiškos, tuo tarpu Lietuvoje šiai Olimpinei sporto šakai dėmesys skiriamas nepakankamas. Baseinų trūkumas, ypač sostinėje, neleidžia šiai sporto šakai pilnaverčiai vystytis,

tačiau trenerių bei sportininkų entuziazmas nuteikia optimistiškai ir rinktinė nusiteikusi kovingai bei taškų varžovams nedovanos.

 Po pirmojo turo, kuris vyko žiemą Turkijoje, Lietuvos rinktinė taškų nepelnė, nusileista Vokietijai, Turkijai ir Baltarusijai.

 Tad gal šiame ture lietuviai nudžiugins savo gerbėjus, palinkėkime rinktinei sėkmės

 

Generalinis sekretorius

Rolandas Vizgirda

MB. 8 698 02080

Kep.Nr.

Vardas, pavardė

Gim. M.

Miestas

1.

Andrei Pometko

1980

Vilnius

2.

Eimantas Vyšniauskas

1991

Vilnius

3.

Egidijus Sutkus

1969

Kaunas

4.

Julius Goštautas

1995

Vilnius

5.

Rimantas Jakutis

1995

Vilnius

6.

Tautvydas Šimanskas

1993

Kaunas

7.

Marius Jakimčikas

1998

Vilnius

8.

Mantas Pelakauskas

1992

Vilnius

9.

Anton Sugoniak

1991

Vilnius

10.

Norvydas Zapustas

1992

Kaunas

11.

Pijus Vadvilavičius

1995

Alytus

12.

Jan Bakulo

1991

Duisburgas

13.

Vilius Albrechtas

1997

Kaunas

Treneriai: Nerijus Papaurėlis ir Tadeuš Pašuk