Lietuvos vandensvydžio rinktinė 8 komandų turnyre Vokietijoje penkta

Lietuvos vandensvydžio nacionalinė rinktinė, besiruošdama Europos čempionato atrankos varžybų antram turui, kuris rugsėjo 25-27 dienomis vyks Izraelyje, dalyvavo tarptautiniame turnyre Berlyne.

Turnyre rungėsi 8 komandos suskirstytos į du pogrupius. Lietuviai pateko į pirmą pogrupį, kur susirungė su dviem Vokietijos ir vienu Danijos klubu. Antrą pogrupį sudarė Vokietijos, Lenkijos, Italijos ir Danijos sporto klubų komandos. Pagal varžybų nuostatus, po pogrupio varžybų, komanda užėmusi atitinkamą vietą savo pogrupyje, kitame varžybų etape susitinka su tokia pat vietą užėmusia kito pogrupio komanda ir taip yra nustatomos visų komandų vietos.

Pirmose varžybose Lietuvos rinktinės varžovais buvo OSC "Pocdam" iš Vokietijos. Lietuviai po atkaklios kovos turėjo pripažinti vokiečių pranašumą  LTU - "Pocdam" 3-5 (0-1,2-2,0-2,1-0). Lietuvos rinktinei po vieną įvartį pelnė Julius Goštautas, Rimantas Jakutis ir Norvydas Zapustas.

Antrąją varžybų dieną buvo žaidžiamos dvejos rungtynės. Pirmose rungtynėse Lietuvos rinktinė susitiko su Vokietijos SVV "Plauen" klubo vandeniais. Ir šiose rungtynėse pajėgesni buvo vokiečiai. LTU - "Plauen" 7-11 ( 3-3,1-3,1-3,2-2). Įvarčius pelnė Egidijus Sutkus 3,Julius Goštautas, Anton Sugoniak, Norvydas Zapustas ir Marius Jakimčikas po 1. Antrose šeštadienio rungtynėse lietuvių laukė susitikimas su Danijos "Odense" klubo vandensvydininkais. Šiose rungtynėse lietuviai šventė  pirmąją pergalę rezultatu 10-4 (4-1,1-2,4-0,1-1). Įvarčius pelnė Julius Goštautas, Anton Sugoniak, Norvydas Zapustas, Mantas Pelakauskas po 2, Egidijus Sutkus ir Pijus Vadvilavičius po 1.

Taigi Nerijaus Papaurėlio ir Tadeuš Pašuk treniruojamą Lietuvos rinktinė savo pogrupyje užėmė 3 vietą ir sekmadienio varžybose, dėl penktos vietos, susirungė su Danijos čempionais SSK "Slagelse" vandeniais. Kova buvo labai atkakli ir permaininga, tačiau lietuviai pergalės siekė atkakliau ir buvo už tai apdovanoti. Laimėta rezultatu 7-6 (2-1,3-2,0-2,2-1). Šiose rungtynėse pasižymėjo Anton Sugoniak pelnydamas 3 įvarčius,  Egidijus Sutkus,Pijus Vadvilavičius, Rimantas Jakutis ir Norvydas Zapustas pelnė po 1 įvartį. Turnyrą laimėjo visos trys Vokietijos komandos 1."Pocdam", 2. "Wedding", 3. "Plauen". 4. "Palanuoto Bari" (Italija). Nežiūrint į užimtą 5 vietą šias varžybas reikėtų vertinti teigiamai, nes rinktinės daugumą sudarė vien jaunimas. Malonu, kad  rinktinę šį kartą atsovavo Vilniaus, Kauno ir Alytaus deleguoti sportininkai. Rugsėjo mėnesį rinktinės laukia trumpa treniruočių stovykla ir išvyka į Europos čempionatą Izraelin, kur Lietuvos rinktinės varžovais bus pajėgios Izraelio, Olandijos ir Gruzijos nacionalinės rinktinės.