Lietuvos vandensvydžio rinktinė Alytuje stebino puikiu žaidimu

Šeštadienį Lietuvos vandensvydžio rinktinė antrą kartą stojo į kovą su galinga Nyderlandų ekipa. Alytuje vykusiame atsakomajame mače sprendėsi kelialapio į Europos čempionato finalinį etapą laimėtojas. Didelių šansų neturėjusi mūsų šalies komanda namuose parodė puikų žaidimą ir iš dalies reabilitavosi po skaudaus pralaimėjimo išvykoje.

„Analizavome pirmąsias rungtynes, siekėme išvengti greitų kontratakų ir manau, kad didžiąją laiko dalį mums pavyko. Pirmi du kėlinukai nebuvo tokie sėkmingi, bet vėliau persigrupavome, pradėjome taikyti zoninę gynybą ir antra mačo pusė buvo išties gera. Tikrai smagu, kad visi mobilizavosi ir parodė, ką šiai dienai galime geriausio“, - sakė Lietuvos vandensvydžio rinktinės treneris Nerijus Papaurėlis.

Pirmasis susitikimas tarp Nyderlandų ir Lietuvos ekipų baigėsi rezultatu 28 – 7. Alytuje svečiams įvarčius pelnyti sekėsi kur kas sunkiau, o lietuvių atakos buvo beveik tokios pačios sėkmingos. Galutinis rezultatas 6-14 Nyderlandų komandos naudai.

Nuotraukos: Elijus Kniežauskas

„Labai sėkmingai vėl sužaidė mūsų vartininkas Skirmantas Motuzas. Džiaugiuosi, kad antroje rungtynių pusėje pavyko pereiti prie artimos gynybos ir išnaudoti šansus puolime. Atakos lyderiais šiandien buvo Aurimas Jonkus, Janas Bokulo, Julius Goštautas. Fantastišką įvartį pelnė Marijus Jakimčikas“, - auklėtiniais džiaugėsi treneris.

Atrankos rungtynės į Europos vandensvydžio čempionatą Lietuvoje vyko pirmą kartą. Varžybas stebėjo ir vertino Europos tautų lygos (LEN) delegatas Tamas Molnaris, kuris savo laiku triskart tapo olimpiniu čempionu Vengrijos vandensvydžio rinktinės sudėtyje.

„Pačios rungtynės ir varžybų organizacija buvo labai aukšto lygio. Neturime jokių nusiskundimų nei iš komandų, nei iš tarptautinės federacijos pusės. Maloniai nustebino tiesioginės varžybų transliacijos. Tai nėra dažnas atvejis atrankos mačuose“, - sakė T. Molnaris ir pagyrė Lietuvos rinktinę šį kartą pademonstravusią stiprų žaidimą.

Vietą Europos čempionato finaliniame etape, kuris vyks liepos mėnesį Barselonoje, jau yra užsitikrinusios Kroatijos, Graikijos, Vengrijos, Italijos, Ispanijos, Juodkalnijos, Rusijos ir Serbijos rinktinės. Po šią popietę vykusių atrankos rungtynių elito komandų tarpą papildė Nyderlandų ir Gruzijos ekipos. Kiti susitikimai dar vyksta.

Tuo tarpu Lietuvos vandensvydžio rinktinė pradeda pasiruošimą Europos tautų taurės turnyrui vyksiančiam gegužę. Pasak rinktinės trenerio, čia varžosi labiau mūsų šalies rinktinės lygį atitinkančios komandos.

„Atranka į Europos čempionatų mūsų jaunai rinktinei buvo visų pirma labai vertinga patirtis. Tai tik kelio pradžia“, - sakė N. Papaurėlis. 

Renginio akimirkos