Lietuvos vyrų vandensvydžio čempionatas pasisuko netikėta linkme

Lietuvos vyrų vandensvydžio čempionato antrasis turas baigėsi sensacingai ir sulaužė nusistovėjusias tradicijas. Keturios stipriausios komandos išliko mūšio lauke ir pergalingai žygiuoja į finalinį etapą, o trys iš jų  – įgijo realią galimybę varžytis dėl Lietuvos čempiono titulo.

Pirmoje vietoje išsilaikė Vilniaus MSC „Baltic Amadeus“ komanda, sąskaitoje sukaupusi  8 taškus, jai  ant kulnų mina Elektrėnų VK „Žaibas“, pelnęs taip pat 8 taškus, trečiasis su 7 taškais startuoja Alytaus SRC „Dzūkijos vandenis“ , o ketvirta liko Kauno PM komanda, finaliniame kraityje atsinešanti 1 įskaitinį tašką.

Daugkartinė Lietuvos čempionė Vilniaus MSC „Baltic Amadeus“ komanda užėmė vienvaldės lyderės poziciją pirmame etape, tačiau antrame du kartus iš eilės pralaimėjo savo oponentams ir sumaišė kortas finaliniui turui – akistata su Elektrėnų VK „Žaibu“ ir su Alytaus SRC „Dzūkijos vandeniu“ baigėsi nesėkme.

Pasak Vilniaus MSC „Baltic Amadeus“  ir Lietuvos rinktinės trenerio Nerijaus Papaurėlio, antras turas komandai nebuvo sėkmingas, nes dalis žaidėjų į rikiuotę sugrįžo po ligų ir neturėjo laiko įgauti geros sportinės formos.

„Aš mačiau, kad vaikinai nėra gerai pasiruošę turui, kadangi daugumą jų rungtyniavo Lietuvos rinktinės atrankoje į Europos čempionatą, o po jo susirgo, nesiruošė varžyboms. Kai kurie žaidėjai galbūt per daug gerai apie save galvoja, jie neįvertino varžovų“,- įžvalgomis dalinasi N. Papaurėlis.

Anot stratego N. Papaurėlio, treniruojama komanda išgyvena sunkiausią sezoną per visą Lietuvos nepriklausomybės istoriją ir jis dar nesibaigia. Lietuvos čempiono titulą vilniečiai gina jau 12-us metus iš eilės.

Alytaus SRC „Dzūkijos vandenis“, vienu įvarčiu palaužęs varžovus vilniečius išgyvena euforijos laikotarpį ir svajoja apie čempiono titulą.

„Mums pavyko suformuoti gerą komandą - antrame ture mes nepralaimėjome nei vienų rungtynių ir išsikovojome teisę kovoti dėl čempiono titulo. Mes matome, kad  tai yra pasiekiama, nes nugalėjome komandą, kuri tikriausiai 15 metų  nebuvo nugalėta. Dabar esame stipriai užsivedę, nežadame dalyti lengvų taškų“,- pergale džiaugiasi Alytaus SRC „Dzūkijos vandenio“ treneris Tomas Vainikonis.

Elektrėnų sporto centro baseine intriga virė ir tarp Kauno miesto komandų, kurios varžėsi dėl kelialapio į finalą. Aršios kovos metu Kauno „Bebrams“ nepavyko pagerinti tarpusavyje pelnytų ivarčių santykio, todėl tarp stipriausiųjų išliko Kauno PM komanda.

 Elektrėnų VK „Žaibas“ varžybose taip pat įrodė savo pranašumą prieš Vilniaus MSC-2 ir iškelta galva įžengė į finalą.

Šiais metais į Lietuvos vandensvydžio čempionatą naujų vėjų įpūtė federacijos sprendimas, leidžiantis į komandos sudėtį įtraukti du legionierius. Sportininkais iš Baltarusijos komandą papildė Elektrėnų VK „Žaibas“ ir Alytaus SRC „Dzūkijos vandenis“.

Pasak alytiškių trenerio T. Vainikonio, šis sprendimas pakėlė čempionato lygį.

„Jeigu taip bus ir kitais metais, mes jau dabar planuojame biudžetą, kalbiname lietuvius  iš užsienio atvykti žaisti mūsų komandoje“,- sako T. Vainikonis.

Vilniaus MSC „Baltic Amadeus“ trenerio nuomonė skiriasi, anot jo – tokia praktika neturėtų būti toleruojama.

„Aš manau, kad tai ydinga praktika, nes legionieriai atvyksta tik į rungtynes, jie nesitreniruoja kartu su komanda. Svarbu leisti ir mūsų šalies žaidėjams labiau pasireikšti, įgyti motyvacijos“,-nuomone dalinasi N. Papaurėlis. 

Trečiasis finalinis turas startuos Alytuje gegužės 5- 7 dienomis, jame paaiškės 2018-ųjų metų Lietuvos vyrų vandensvydžio čempionas.

Turnyrinė lentelė po II turo:

Komandos pavadinimas Žaista rungtynių Įmušti įvarčiai Praleisti įvarčiai Taškai Įm/Pral. Vieta
Vilniaus MSC- "Baltic Amadeus" 10 179 75 16 104 1
Elektrėnų VK "Žaibas" 10 131 89 14 42 2
Alytaus SRC "Dzūkijos vandenis" 10 128 94 12 34 3
Kauno PM komanda 10 100 117 7 -17 4
Kauno "Bebras" PM 10 82 136 7 -54 5
Vilniaus MSC2 - "Skanėja" 10 58 163 0 -105 6

Turnyro lentelė su įskaitiniais taškais prieš III finalinį turą:

Komandos pavadinimas Žaista rungtynių Įmušti įvarčiai Praleisti įvarčiai Taškai Įm/Pral. Vieta
Vilniaus MSC- "Baltic Amadeus" 6 93 49 8 44 1
Elektrėnų VK "Žaibas" 6 74 64 8 10 2
Alytaus SRC "Dzūkijos vandenis" 6 67 72 7 -5 3
Kauno PM komanda 6 53 102 1 -49 4

Rezultatyviausių žaidėjų TOP-5

Vieta Vardas Pavadė Įvarčiai Komanda
1 Aurimas Jonkus 67 Vilniaus MSC- "Baltic Amadeus"
2 Viktor Ivanov 39 Elektrėnų VK "Žaibas"
3 Marius Jakimčikas 38 Vilniaus MSC- "Baltic Amadeus"
4 Gvidas Zurza 28 Kauno PM komanda
5 Ernestas Pumputis 26 Kauno PM komanda

Nuotraukos: Elijaus Kniežausko, visas nuotraukas galite rasti LVSF Facebook paskyroje: https://www.facebook.com/pg/LTUWaterPolo/photos/?tab=album&album_id=1237...

 

Renginio akimirkos