Namų sienos nepadėjo Lietuvos jaunimo rinktinei iškovoti aukso medalių tarptautiniame vandensvydžio turnyre Vilniuje. (video)

VIDEO ĮRAŠAS PIRMA DIENA         LTU - POL II      12-11     https://youtu.be/jgVeoCldUm8

VIDEO ĮRAŠAS ANTRA DIENA        LTU - BLR II      14-13     https://youtu.be/jKOdO0VAg8Y

                                                         SCO-  LTU           8-12     https://youtu.be/J9Ep1xHjsCE

VIDEO ĮRAŠAS TREČIA DIENA       POL I- LTU          4 - 8      https://youtu.be/aSlUX4ibiJ4

VIDEO ĮRAŠAS KETVIRTA DIENA   LTU – BLR  I       3 – 6    https://youtu.be/28v1iMUC7VE

 
 
 
 
 
Vilniuje baigėsi "Baltic-Amadeus" tarptautinis jaunimo vandensvydžio turnyras, kuriame rungtyniavo dvi Lenkijos, dvi Baltarusijos bei Škotijos ir  Lietuvos rinktinės. Šis turnyras tai vienas iš etapų ruošiantis Europos Šiaurės ir Baltijos jūros šalių čempionatui, kuris vyks lapkričio pabaigoje Suomijoje.
Lietuvos rinktinė sėkmingai žaidė pirmas tris turnyro dienas , nors gerai pasiruošti trukdė tas, kad Lietuvos baseinai vasaros metu nedirba, o atvirų baseinų tiesiog nėra. Sportininkai pradėjo ruoštis šioms varžyboms tik spalio pradžioje, o elektrėniškiai bei kauniečiai dar ir dabar laukia baseinų remonto pabaigos. 
Nežiūrint į tai turnyre pasiektos keturios pergalės: nugalėti Škotai 12-8, Baltarusijos antra rinktinė 14-13, įveikta Lenkijos II rinktinė 12-11, bei Lenkijos pirmoji 8-4.
Prieš paskutines lemiamas rungtynes Lietuvos ir Baltarusijos pirma komandos, nebuvo patyrusios pralaimėjimo kartėlio ir susirungė dėl aukso medalių. 
Pernai analogišką turnyrą laimėjo lietuviai, tad šlmet rinktinė taip pat siekė pergalės, tačiau namų sienos nepadėjo. Baltarusiai atrodė galingai ir buvo nenusiteikę nusileisti šeimininkams. Nors pirmąjį kėlinį laimėjo Lietuvos rinktinė rezultatu 2-1, antrajame kėlinyje nesugebėjo pelnyti įvarčių ir pralaimėjo 0-3. Trečiasis kėlinys sužaistas lygiosiomis 0-0, o ketvrtąjame kėlinuke baltarusiai pelnė 2, o lietuvaičiai tik vieną. Pralaimėta 3-6 ir aukso medaliai bei taurė iškeliavo į Baltarusiją. Sidabro medaliai atikeko Lietuvos rinktinei, bronzą laimėjo Lenkijos II komanda, ketvirtą vietą iškovojo Škotijos rinktinė, penkti liko Lenkijos I komanda ir paskutinę vietą užėmė Baltarusijos antroji rinktinė.
Lietuvių tarpe išsiskyrė Alytaus Sporto ir rekreacijos centro žaidėjas Lukas Baliulevičius pelnęs net 18 įvarčių, jis buvo pripažintas rezultatyviausiu turnyro žaidėju. Sėkmingai vartus saugojo Vilniaus Miesto sporto centro auklėtinis Povilas Reinotas, jam atiteko geriausio turnyro vartininko prizas.
Rinktinę, treniruojama trenerių Nerijaus Papaurėlio ir Tadeuš Pašuk, sudarė Vilniaus Miesto sporto centro, Kauno Plaukimo mokyklos, Alytaus Sporto ir rekreacijos centro bei Elektrėnų Sporto centro auklėtiniai.
Kaune vandensvydininkus rinktinei ruošia broliai Rimvydas ir Artūras Šimanskai, Alytuje - tėvas ir sūnus Artūras bei Tomas Vainikoniai, Elektrėnuose - Liudas Putrimas ir Anton Sugoniak bei Vilniuje, pagrindinėje rinktinės kalvėje, nenuilstančių trenerių Nerijaus Papaurėlio bei Tadeušo Pašuko duetas.
Malonu pažymėti, kad po ilgos pertraukos Lazdynų baseino vadovybė bei miesto savivaldybė, suteikė vandensvydininkams galimybę surengti šį turnyrą, nes pernai turnyras, kuriame dalyvavo 8 valstybės, vyko Elektrėnuose, nors visos atvykstančios komandos labiau nori pabūti bei gyventi ir rungtyniauti sostinėje  
Jei kitais metais užsidarys Lazdynų baseinas, o kito, tinkančio vandensvydžiui tiesiog sostinėje nėra, tai šios sporto šakos sportininkams bus tragedija. Tikėsimės, kad miesto vadovai ras tinkamus sprendimus, kad taip neįvyktų.
Jau lapkričio mėnesį Lietuvos rinktinė išvyksta į Suomiją, kur dalyvaus ir bandys apginti čempionų titulą Europos Šiaurės ir Baltijos jūros šalių jaunimo čempionate

1. VIETA BALTARUSIJA  I

2. VIETA  LIETUVA

3. VIETA  LENKIJA  II

4. VIETA  ŠKOTIJA

5. VIETA  LENKIJA  I

6. VIETA  BALTARUSIJA  II

Nuotraukos Augusto Četkausko

Renginio akimirkos