N.Papaurėlis: tikiuosi, kad kovosim dėl kiekvieno kamuolio

Šeštadienį, vasario 24 d., Lietuvos vyrų vandensvydžio rinktinė stos į kovą su Nyderlandų vandensvydininkais dėl kelialapio į Europos čempionatą, kuris vyks šių metų liepos 14-28 dienomis Barselonoje. Mintimis apie artėjantį išbandymą pasidalino rinktinės vyr. treneris Nerijus Papaurėlis.

Svarbiausias vandensvydžio mačas rinktinei jau ant nosies, koks jausmas? Kokios mintys prieš jį?

Jausmas – geras! Tikram sportininkui ar sporto žmogui varžybos yra šventė, o tokio lygio varžybos – tuo labiau. Adrenalinas jau kaupiasi. Smagu, kad pirmą kartą tokio lygio rungtynės vyks ir Lietuvoje. Tiesa, varžovas – neeilinis, bet ir rungtynių kaina didžiulė. Europos čempionato finalinis etapas. Lietuvoje pastaraisiais metais turbūt tik krepšininkai pasiekia tokio lygio turnyrus.

Su rinktine intensyviai ruošėtės šioms rungtynėms, kaip vyko pasiruošimas?

Pasiruošimą komplikavo, kaip jau įprasta, baseinų stygius Vilniuje. Deja, turime nuostolių ir žaidėjų gretose: dėl traumų ar ligų varžyboms negalėjo ruoštis abu pagrindiniai vartininkai – Andrej Pometko ir Raimondas Kazlauskas, vidurio gynėjas Antonas Sugoniakas, puolėjas Eimantas Vyšniauskas. Neigiamai nuteikia ir tai, kad kai kurie jauni žaidėjai nesiveržia žaisti už Lietuvą – sunkus darbas treniruotėse ir konkurencija jų nedomina. Vartininkų netektis neramina labiausiai, bet tikiu, kad jaunieji Skirmantas Motuzas ir Dominykas Kerevičius atlaikys šią atsakomybės naštą. Vandensvydžio federacija sudarė sąlygas rinktinės nariams 3-4 kartus per savaitę rinktis į bendras treniruotes. Taip sportuojam jau kelis mėnesius. Prieš savaitę buvom išvykę į trumpą treniruočių stovyklą Minske, kur treniravomės su Baltarusijos rinktine. Paskutinėse keliose treniruotėse dalyvavo visi – padirbėjome su gera nuotaika!

Ko iš savo auklėtinių tikitės Nyderlanduose?

Komanda vėl atjaunėjo – tik trys žaidėjai yra vyresni nei 25 metų amžiaus. Tikiuosi, kad jaunimas neperdegs, o visi kartu kovosim dėl kiekvieno kamuolio: kiekvieną ataką, minutę, kėlinį. Ir taip – visas rungtynes! Atkrintamųjų varžybų sistema tokia: tik dvi rungtynės, todėl čia visko pasitaiko, svarbu kovoti iki galo ir būti viskam pasiruošus.

Nagrinėjote Nyderlandų rinktinės žaidimą, ką galite apie šią rinktinę pasakyti?

Komanda neturinti labai ryškių žvaigždžių, rungtyniaujančių stipriausiuose Europos klubuose, tačiau gerai sukomplektuota. Žaidėjai kartu žaidžia jau keletą metų. Olandams pritrūko vos vieno įvarčio, kad patektų į Rio de Žaneiro olimpiadą. Komanda neturi kairiarankių žaidėjų, tad bandysim tuo pasinaudoti.

Kaip vertinat mūsiškių galimybes išsaugoti viltį patekti į Europos čempionatą?

Mums svarbu įveikti savo trūkumus, priversti save koncentruotis maksimaliam darbui. Suprantama, viltys nedidelės, bet sporte, ypač atkrintamosiose rungtynėse visko pasitaiko.

***

Karščiausias naujienas iš Nyderlandų sekite Lietuvos vandensvydžio federacijos FACEBOOK puslapyje. Atsakomasis mačas planuojamas po savaitės – kovo 3 dieną Alytuje, rungtynių pradžia – 13:00 val.