Po sunkios žiemos – Lietuvos vandensvydžio čempionato startas

Sunkų pandemijos laikotarpį išgyvenantis Lietuvos vandensvydis pamažu bando grįžti į normalų ritmą.

Jau trečiadienį Elektrėnuose startuos šių metų šalies čempionatas, kurį planuojama baigti rudenį.

Čempionate dalyvaus šešios komandos: 2020 m. čempionas Elektrėnų vandensvydžio klubas „Žaibas“ ir jo antroji komanda Savivaldybės sporto centras, taip pat dvi Vilniaus komandos „VMSC–Baltic Amadeus“ ir „VMSC Delfinas“, Kauno plaukimo mokykla (KPM) bei Alytaus SRC.   

FORMATAS. Pasak Lietuvos vandensvydžio sporto federacijos (LVSF) prezidento Anatolijaus Asajavičiaus, po ilgesnės pertraukos čempionatas vykti nebe vienoje vietoje žaidžiamų turų sistema.

Bus du ratai, vienas rungtynes komandos žais namuose, o kitas – svečiuose. Ratų varžybos turėtų baigtis birželio mėnesį.

Geriausios keturios komandos tęs kovą finaliniame turnyre, kur bus kovojama iki dviejų pergalių, čempionatas turėtų finišuoti spalio mėnesį.

Čempionatą pirmosios pradės abi Elektrėnų komandos.

Kol dar neatsidarė Kauno „Girstučio“ ir Alytaus SRC baseinai, Kauno PM rungtynes su „Žaibu“ penktadienį sutiko žaisti Elektrėnuose.

Kauniečiai vakarais treniravosi nedideliame „Dainavos“ baseine, bet jis per mažas, o ir neužtenka gylio žaisti Lietuvos vyrų čempionato rungtynes.  

Alytiškių baseinas turėtų pradėti veikti šį mėnesį. Jų komandai neturint  galimybių rengtis čempionatui, rungtynės namie su „VMSC- Baltic Amadeus“ įvyks vėliau – kovo 24 d.

FAVORITAI. Ryškus šiemetinio čempionato favoritas – Elektrėnų v„Žaibas“.

Jame suburti visi geriausi Lietuvos vandensvydininkai. Tiesa, du jauni žaidėjai Gvidas Zurza ir Ernestas Pumputis, priklausantys Kauno PM komandai, bet besitreniruojantys su pusiau profesionaliuoju „Žaibu“, čempionate atstovaus savajai Kauno komandai.

Be Lietuvos rinktinės žaidėjų vilniečių, „Žaibui“ atstovaus ir elektrėniškiai Dominykas Gervickas bei Simas Jarukaitis ir kaunietis Jurijus Galinokas.

„Žaibo“ ir Lietuvos nacionalinės rinktinės vyr. treneris A.Asajavičius nenori sutikti, kad jie – ryškūs čempionato favoritai.

„Federacijos Vykdomasis komitetas priėmė sprendimą, kad galima pasikviesti keturis legionierius, kurių du dalyvautų rungtynėse.

Manau, kad kitos komandos pasistiprins savo gretas legionieriais. Todėl  čempionate tikrai netruks atkaklių kovų, ir „Žaibui“ nebus“ lengva ginti pernykščius titulus“, – įsitikinęs čempionų strategas.

„Žaibas“ žais savo jėgomis, nors šioje komandoje ir yra du Baltarusijos sportininkai: Aleksejus Kuzmenka antrus metus turi teisę gyventi ir dirbti Lietuvoje, o  vartininkas Konstantinas Kovalevskis yra sukūręs šeimą su lietuve ir gyvena Kaune. Tad juos kažin ar būtų galima vadinti legionieriais.

METŲ VARŽYBOS. Iki šiol Lietuvos vandensvydininkams buvo didelis stimulas  „Karpatų taurės“ varžybos.

Tačiau dėl COVID-19 jos pernai buvo sustabdytos. Vasario mėnesį Alytuje dar įvyko pirmojo turo varžybos, kuriose geriausiai žaidė Lvovo atstovai, o „Žaibas“ buvo antras.

Tačiau tuo turnyras ir baigėsi. Kovo mėnesį varžybos Ukrainoje jau neįvyko.  

LVSF palaiko glaudžius ryšius su kitų komandų vadovais, tačiau kol kas nėra galimybių rengti tokių turų.

Lietuvos nacionalinei vandensvydžio rinktinei ir „Žaibui“ pagrindinėmis metų varžybomis taps Europos tautų turnyrai.  

Birželio 11-13 d. planuojamas vyrų rinktinių turnyras Olomouce, o klubų – Čekijos sostinėje rugsėjo mėnesį Prahoje. 

 „Nepaisant varžybų stygiaus, komanda visą laiką aktyviai treniruojasi,  palaiko savo sportinę formą.

Kai negalėjome patekti į baseinus, žaidėjai sporto salėje stiprėjo fiziškai. Nuo sausio 16-osios pradėjome važinėti į Elektrėnus ir treniravomės baseine.  Nuo vasario 4-osios dirbame jau du kartus per dieną: rytais plaukiojame Fabijoniškių baseine, o vakarais važinėjame į Elektrėnus ir žaidžiame. Trečiadieniais ir penktadieniais prie mūsų komandos prisijungia ir kauniečiai“, – pasakoja A. Asajavičius

 

ATRANKOS TURNYRAI NUKELTI. Sunkų laikotarpį išgyvena daugkartinė šalies čempionė ir prizininkė „VMSC–Baltic Amadeus“ komanda.

Praėjusių metų gruodį keli žaidėjai susirgo COVID-19 ir buvo saviizoliacijoje. Mėnesio viduryje buvo uždaryti baseinai.

Pagrindiniai vilniečių komandos strategai Nerijus Papaurėlis ir Tadeušas Pašukas yra ir Lietuvos jaunių rinktinių treneriai.

„Nuo sausio vidurio Lietuvos jaunučių ir jaunių rinktinių kandidatams buvo leista vėl treniruotis baseine, turėjome keletą bendrų treniruočių Elektrėnuose.

Tačiau Europos U-15 ir U-17 atrankos turnyrai nukelti vėlesniam laikui. Reikės koreguoti visą jaunųjų vandensvydininkų pasirengimą“, – sunerimęs U-17 rinktinės vyr. treneris N. Papaurėlis.

Nuo vasario pradžios jaunimas kartu su vilniečių vyrų komanda treniruojasi Fabijoniškių baseine.

U-15 rinktinėje, kurią treniruoja Tadeušas Pašukas, – Vilniaus, Elektrėnų ir Kauno žaidėjai, o U-17 – šių miestų ir Alytaus žaidėjai.

Pastarosios komandos lyderis elektrėniškis Dominykas Gervickas jau  treniruojasi reprezentacinėje „Žaibo“ vyrų komandoje. 

Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info