Prasideda kovos dėl patekimo į Europos jaunimo vandensvydžio čempionato finalą

Penktadienį Mančesteryje (Jungtinė Karalystė) prasideda tris dienas truksiančios kvalifikacinės kovos. Dėl kelialapio į Europos vandensvydžio čempionato (U19) finalinį etapą kausis 16 komandų, suskirstytų į 4 pogrupius. Dvi stipriausios iš kiekvieno pogrupio keliaus į finalinį čempionato turą, kuris vyks šių metų rugpjūtį Minske (Baltarusija).

Lietuvos rinktinė pateko į C pogrupį, kur išbandys jėgas su Graikijos, Ukrainos ir Anglijos komandomis. Pasak mūsų rinktinės trenerio, Graikijos komanda yra neabejotina grupės lyderė.

„Graikai dažniausiai net nesikauna atrankos etapuose, iškart papuolą į finalinį aštuntuką. Tik pernai jiems šiek tiek nepasisekė. Ne ką silpnesni ir ukrainiečiai. Jų šalyje labai stiprios vandensvydžio tradicijos. Tačiau ir anglai turi ambicijų pakovoti dėl vietos finale“, - sakė Lietuvos vandensvydžio rinktinės (U19) vyriausias treneris Rimvydas Šimanskas.

Lietuvos jauniai tokio lygio varžybose dalyvauja trečią kartą. Sėkmingiausias pasirodymas buvo 2008 metais, Turkijoje. Čia lietuviai tik per plauką nepateko į finalinį etapą (jiems pritrūko vieno įvarčio)  ir liko treti.  Pernai vykusioje atrankoje mūsų komandai sekėsi prasčiau. Šiais metais į Lietuvos rinktinės galimybes pakovoti dėl vietos finale žvelgiama realistiškai.

„Mūsų rinktinės pagrindą sudaro septyniolikmečiai. Vos vienas kitas vyresnis. O vandensvydžio sporte fizinė jėga daug lemia, nes tai kontaktinis sportas, ir jeigu esi 2 metais jaunesnis, persvara, deja, priešininkų pusėje“, - sako R. Šimanskas.

Nepaisant stiprių varžovų ir amžiaus persvaros, rinktinės treneris džiaugiasi galimybe žaidėjams įgyti varžybinės patirties: tiek sportine, tiek psichologine prasme. Taip pat užsimena ir apie stiprią komandinę dvasią bei norą tobulėti, nors ruoštis sąlygų mūsų šalyje beveik nėra.

„Mūsų situacija fenomenali. Turbūt nėra kitos vandensvydžio rinktinės pasaulyje, kuri neturėtų treniruotėms pritaikyto baseino. Mes vieninteliai, kurie glaudžiamės kažkur tarp 3-4 takų tuose keliuose šalyje dar išlikusiuose baseinuose“, - sako R. Šimanskas.

Lietuvos rinktinė kelią Europos vandensvydžio čempionato atrankoje pradės penktadienį dvikova su anglais. Šeštadienį susikaus su graikais, o sekmadienį varžysis su Ukrainos rinktine.

Rinktinės kovas stebėkite gyvai:

Gegužės 11 d. Anglija - Lietuva   21:00 Lietuvos laiku

https://www.youtube.com/watch?v=kAvCH79KNM4

Gegužės 12 d. Graikija - Lietuva  19:30 Lietuvos laiku

https://www.youtube.com/watch?v=wyLPbb_oGps

Gegužės 13 d. Ukraina - Lietuva  11:30 Lietuvos laiku

https://www.youtube.com/watch?v=VIpuUBMv3Do