R.Šimanskas: turnyras Alytuje buvo pats geriausias

Prieš savaitę Lietuvos U17 vandensvydžio rinktinė, vedama vyr. trenerio Rimvydo Šimansko, pasidabino aukso medaliais Europos Šiaurės ir Baltijos jūros šalių jaunių ir jaunimo čempionate. Patyrusiam vandensvydžio specialistui iš Kauno šis turnyras puikiai pažįstamas, tačiau strategas negailėjo pagyrų ir sakė, kad varžybos Alytuje buvo pačios geriausios iš visų, o raktu į sėkmę tapo komandinis žaidimas. Aistros po turnyro jau kiek nurimo, todėl aptarėme laimėjimą su auksą iškovojusia rinktine dirbusiu R.Šimansku. 

Iškovotas neabejotinai svarbus titulas, tačiau nervingų akimirkų netrūko. Kaip vertinat savo komandos pasirodymą?

Komandos pasirodymą vertinu gerai. Nors kiekvienas treneris ir turėtų matyti daugiau trūkumų, tačiau laimėjome visas rungtynes ir tai džiugina.

Vadovavot jungtinei Alytaus ir Kauno komandai. Kaip pavyko per trumpą laiką nulipdyti komandą, kuri skintų tokius svarbius titulus?

Nesakyčiau, kad komanda buvo lipdoma trumpą laiką. Ši komanda gyvuoja jau ketverius metus – būtent tiek laiko šie vaikinai dalyvauja šiame tarptautiniame turnyre. Visus kartus pelnėme auksą: tiek Odensėje, tiek Stokholme, tiek Turku mieste. Titulas, kuris iškovotas Alytuje, buvo ketvirtas iš eilės.

Turnyras pirmą kartą vyko Alytuje. Jūsų akimis, kas buvo gerai? Ko galbūt trūko?

Man ir vaikinams turnyras Alytuje buvo pats geriausias iš visų. Viskas buvo puikiai suorganizuota, neturiu jokių priekaištų.

Ar jautėte, kad Alytus kvėpuoja vandensvydžiu, tiksliau - kad vyksta svarbus tarptautinis turnyras?

Visą laiką leidau su vaikinais ir atsakingai dirbau savo darbą, todėl negalėjau daug ko matyti, tačiau manau, kad šis turnyras yra didelis žingsnis siekiant populiarinti vandensvydį.

Turnyro metu nemažai kritikavot teisėjų darbą. Kodėl?

Trenerių ir teisėjų santykiai kiekvienoje sporto šakoje yra savotiška kova, tačiau aš visada stengiuosi laikytis taisyklės – „teisėjas visada teisus“.

Žaidėt su kelių šalių komandomis. Ką galėtumėte išskirti?

Turnyre matėsi visų rinktinių progresas. Vandensvydis Europoje vis populiarėja ir Šiaurės šalys – ne išimtis. Ten dirba treneriai iš Graikijos, Ispanijos, Serbijos, taip pat įrengtos puikios bazės, todėl tai duoda labai gerus rezultatus.

Kaip manot, galbūt jau dabar kažkas iš jūsų komandos galėtų prisijungti prie Lietuvos vyrų rinktinės?

Manau, kad iki vyriško vandensvydžio vaikinams dar trūksta poros metų. Vis dėlto, keli mano auklėtiniai jau dabar vis prisijungia prie vyrų rinktinės treniruočių.

Ir paskutinis – kaip manot, kas tapo raktu į sėkmę, į auksą šiame turnyre?

Geras kolektyvas ir noras siekti pergalių. Komandoje nėra žvaigždžių, kiekvienas kovoja už kiekvieną, turbūt tai ir buvo raktas į pergales.