Treneris į vandenį šoka kartu su savo auklėtiniais: taip jam geriau matyti žaidėjų silpnąsias vietas

Lietuvos vandensvydžio čempionate ryškūs lyderiai: pergalingai žaidžia Vilniaus „MSC- Baltic Amadeus“ ir Elektrėnų vandensvydžio klubas „Žaibas“.

Tarp šių komandų ir vyks pagrindinė kova dėl šalies čempionų vardų. Komandų treneriai neginčytinu favoritu vadina „Žaibą“, kuriame suburti visi stipriausi Lietuvos vandensvydininkai.  

Savas prieš savus

Po ilgos pertraukos plaukimo baseinu vėl džiaugiasi alytiškiai. Jų Sporto ir rekreacijos centro komanda antradienį namie žaidė pirmąsias čempionato rungtynes su Vilnius „VMSC- Baltic Amadeus“.

Ir alytiškių, ir vilniečių, kol kas neturinčių legionierių, pagrindinis tikslas – čempionato medaliai, todėl jų kova žadėjo būti atkakli.  

Nepraėjo nė minutės, o švieslentėje jau spindėjo skaičiai 1:0 – pirmavo baseino šeimininkai, kuriems įvartį pelnė Laurynas Šickus. Po šio įvarčio ir toliau dominavo alytiškiai, kuriems dar du įvarčius pasiekė Darius Džiugas. Pirmasis kėlinys baigėsi jų naudai 3:1.

Tikras įvarčių lietus pasipylė antrame kėlinyje. Ir toliau pirmavo alytiškiai: 3:2, 4:2, 5:4, 6:5.

Trenerio Nerijaus Papaurėlio auklėtiniai išlygino rezultatą 6:6, o likus 2 sek. iki antro kėlinio pabaigos jį persvėrė – 7:6.

Kitus du kėlinius baseino šeimininkai sužaidė tragiškai: trečiame jie nepelnė nė vieno įvarčio, o ketvirtame – vos 1.  Rungtynes 21:8 laimėjo „VMSC-Baltic Amadeus“.

Alytiškių treneriai, tėvas ir sūnus Artūras ir Tomas Vainikoniai, kurių vadovaujama ekipa praėjusių metų šalies čempionate pelnė bronzos medalius, buvo   nusiminę.

„Pritrūkome treniruotumo, žaidėjai nesugebėdavo grįžti prie savo vartų ir tuo varžovai mielai naudojosi savo kontratakomis. Su vilniečiais visada vyksta principinė kova, 2020 metais antrajame čempionato ture mes juos nugalėjome. Dabar treniruojamės triskart per savaitę, visada atvažiuoja ir kauniečiai: komandos kapitonas Tautvydas Mikalauskas, Kęstutis Dūda, Egidijus Sutkus, todėl antrajame ture tikrai sustiprėsime ir principinė kova su vilniečiais tęsis toliau“, – įsitikinęs A. Vainikonis.

Vilniečių vartus per šias rungtynes sėkmingai gynė Alytuje vandensvydį pradėjęs žaisti Lietuvos vyrų rinktinės narys Dominykas Kerevičius. O alytiškiams vartininkai – nemaža problema. Teko prašyti buvusio ilgamečio šalies rinktinės vartų sargo kauniečio Vido Žygialio, ankstesniais metais irgi atstovavusio Alytui, pagalbos. Tačiau jis tedalyvavo vos dvejose treniruotėse.

Dar vienas buvęs alytiškis, dabar irgi Lietuvos rinktinės žaidėjas kairiarankis Pijus Vadvilavičius atstovauja Elektrėnų „Žaibui“.  

Pasak A. Vainikonio, jų komandoje auga dar viena žvaigždutė – Matas Platūkis, kuris per rungtynes su vilniečiais pelnė vieną įvartį.

 

„Mums dar reikia augti, stiprėti ir mokytis“

Čempionate geras pamokas gauna Elektrėnų savivaldybės sporto centro komanda, kuriai atstovauja jaunimas ir vyresnio amžiaus žaidėjai.

Tarp pastarųjų – ir žaidžiantysis komandos treneris Antonas Sugoniakas, klaipėdiečių vandensvydžio treneris Romas Vasiljevas, Lietuvos vandensvydžio sporto federacijos viceprezidentas Justas Liubertas, buvęs federacijos prezidentas Andrius Jankūnas bei iš darbų Anglijoje sugrįžęs Selestinas Zabilavičius.

Pasak žaidžiančiojo komandos trenerio, buvusio ilgamečio Lietuvos rinktinės nario  A. Sugoniako, jų komandoje pirmenybę turi vyresnio amžiaus žaidėjai, kurie yra didelis pavyzdys jaunimui.

Kai rungtyniauja patyrę žaidėjai, jaunimas irgi nori į juos lygiuotis. Elektrėniškių komandoje pamažu užaugo trys žaidėjai Artiomas Citovičius, Agnius Liupševičius ir Mantas Grisiūnas, kurie pakviesti į Lietuvos jaunių rinktinę ir šią vasarą atstovaus šaliai Europos jaunių čempionato atrankos turnyre.  

Į kairiarankį elektrėniškių 16-metį A. Citovičių jau krypsta Lietuvos vyrų rinktinės trenerio Anatolijaus Asajavičiaus žvilgsnis, nes jaunasis sportininkas jau žaidžia startiniame šešete ir per kiekvienas rungtynes pelno po 1-2 įvarčius.     

Ir nors čempionato startas Elektrėnų SSC ekipai nebuvo sėkmingas, pralaimėta Kauno plaukimo mokyklai 12:20 ir „VMSC-Baltic Amadeus“ 8:28, tačiau komanda nepuola neviltin.

Čempionate dar laukia nemažai rungtynių, tikimasi pasiekti ir pergalių.

„Mūsų komanda nėra sustiprinta legionieriais, kurie išlygintų bendras jėgas. Jaunimui dar reikia tobulėti, žaidžiant su vyrais išryškėja jų silpnosios pusės. Mūsų pagrindinis tikslas – kad jaunimas kuo daugiau žaistų ir įgytų  patirties. Pakankamai daug praleidome įvarčių per rungtynes su stipria vilniečių komanda. Mums nekrito įvarčiai, o varžovai laikėsi drausmės, puikus strategas Nerijus Papaurėlis, ne pirmus metus žinodamas mūsų komandą, puikiai nuteikė savo auklėtinius rungtynėms“, – pasakoja A. Sugoniakas.  

Jis treniruoja Elektrėnų jaunimą ir su juo kartu žaidžia startiniame komandos šešete.

Kaip pats sako, jam vandenyje geriau matyti, kas yra taisytino jo auklėtinių žaidime.  

Pagrindiniame elektrėniškių šešete su jaunimu žaidžia ir galingasis dvimetrinis kalvis S. Zabilavičius, pro kurį gynyboje varžovams ne taip lengva parsiveržti, taip pat A. Jankūnas ir J. Liubertas, kurie per kiekvienas rungtynes pasiekia įvarčių.   

Dabar A. Sugoniakas Elektrėnų SSC komandą antrus metus treniruoja jau ne vienas.

Mirus Liudui Putrimui, pagrindiniu komandos treneriu tapo Ilja Gorbanas, kuris anksčiau irgi žaidė vandensvydį ir jį treniravo N. Papaurėlis.

Elektrėniškiai džiaugtųsi, jeigu čempionate patektų į finalinį ketvertą. Tačiau patys supranta, kad tą padaryti bus ypač sunku.

„Jeigu nepateksime, – tikrai nenusiminsime. Mums dar reikia augti, stiprėti ir mokytis“, – teigia A. Sugoniakas, kuris treniruoti jaunuosius Elektrėnų sportininkus važinėja iš Vilniaus. 

 

Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info

A.Sugoniakas (su kamuoliu) rungtyniauja drauge su savo auklėtiniais. FOTO: Paulius Peleckis