Vandensvydžio rinktinei – šimtmečio mačas

Šeštadienį, vasario 24 d., Lietuvos vyrų vandensvydžio rinktinė stos į kovą su Nyderlandų vandensvydininkais dėl kelialapio į Europos čempionatą, kuris vyks šių metų liepos 14-28 dienomis Barselonoje. 

Favoritė. Pasaulio vandensvydžio vidutiniokė – taip būtų galima pavadinti Nyderlandų rinktinę, kuri dar niekada nėra iškovojusi trofėjaus Senojo Žemyno čempionate. Arčiausiai medalių olandai buvo 1974-aisiais, kai buvo iškovota 4-oji vieta. Vis dėlto, Nyderlandų rinktinė – bene stipriausia vandensvydžio komanda, su kuria teks varžytis jaunai Lietuvos rinktinei. Patirtis – Nyderlandų pusėje, todėl šią rinktinę pelnytai galima vadinti poros favorite.

Optimizmas. Po abi rinktines į vieną porą suvedusių burtų optimizmo neslėpė olandų vyr. treneris Robin van Galen, tačiau jaunios ir ambicingos Lietuvos rinktinės nenuvertino. „Negalima nuvertinti nė vieno varžovo, tačiau matydamas savo komandos lygį, pasiruošimą ir tobulėjimą esu įsitikinęs, kad turėtume lengvai prasibrauti į Europos čempionatą“, – mintimis dalijosi R. van Galen.

Pasiruošimas. Nors šiuo metu Vilniuje, kuriame bazuojasi Lietuvos rinktinės pagrindas, ir nėra pasiruošimui tinkamo baseino, rinktinės vyrai vienam svarbiausių šalies vandensvydžio istorijoje mačų ruošėsi intensyviai – kiekvieną dieną plušo treniruotėse Elektrėnuose, prieš pat išvyką į Nyderlandus stovyklavo Minske. Be to, puikia repeticija rinktinei tapo ir šalies vyrų čempionatas, kuriame iš rinktinės pagrindo sudaryta Vilniaus „Baltic Amadeus“ komanda nušlavė visus varžovus ir kol kas įsitaisė pirmoje turnyro lentelės vietose.

Praradimas. Prie Lietuvos rinktinės prisijungs ir vienas lyderių – Vokietijoje žaidžiantis Jan Bakulo, tačiau atrankoje nežais pagrindinis Lietuvos rinktinės vartininkas Andrej Pometko. Jo vieta vartuose turėtų dalintis jaunosios vandensvydžio viltys: elektrėniškis Skirmantas Motuzas ir alytiškis Dominykas Kerevičius.

***

Karščiausias naujienas iš Nyderlandų sekite Lietuvos vandensvydžio federacijos FACEBOOK puslapyje. Atsakomasis mačas planuojamas po savaitės – kovo 3 dieną Alytuje, rungtynių pradžia – 13:00 val.