Vilnius Pagerbė Savo Sporto Pažibas

 

Dauguma šventiškai pasipuošusių geriausių ir talentingiausių praėjusių metų sportininkų į iškilmes atvyko su savo treneriais, tėvais, artimaisiais.

 

Gausų būrį sportininkų pasveikino Vilniaus savivaldybės sporto skyriaus vedėjas Evaldas Martinka, kuris akcentavo, kad miesto sporto centras – tai pirmasis jaunųjų sportininkų karjeros etapas, o toliau jų laukia didysis, visai kitas sportas.

 

Vilniaus miesto sporto centro (VMSC) direktorius Marius Jukonis savo sveikinimo kalboje pabrėžė, jog jų sporto centras – tai tikra olimpiečių kalvė. 

 

Savo rankose jis laikė ir VMSC talismaną – meškutę. Švelnų, bet, kai reikia, mokantį parodyti ir savo stiprybę bei jėgą gyvūną.  

 

Vilniaus miesto sporto centre, kuris įsteigtas 2014-ųjų rugsėjo mėnesį, veikia penki skyriai: vandens sporto, dvikovės šakų, gimnastikos, lengvosios atletikos ir individualių sporto šakų. Vystomos 29 sporto šakos. 

 

METAI. „2016-ieji mums buvo tikrai geri, rezultatais esame patenkinti. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse dalyvavo keturi mūsų sportininkai irkluotojas Dominykas Jančionis, irkluotojas Aurimas Adomavičius, lengvaatletė Airinė Palšytė ir sportinės gimnastikos atstovas Robertas Tvorogalas.  Mūsų centrui sportininkai iki 24 metų. Išimtis tik Europos šuolių į aukštį čempionė Airinė Palšytė, kuri, kaip perspektyvi sportininkė, užaugo mūsų centre ir miesto savivaldybė jai leido jame treniruotis.  Vienus atletus (irkluotojus Saulių Ritterį, Mildą Valčiukaitę, Mindaugą Griškonį, kitus) turėjome perleisti Lietuvos olimpiniam sporto centrui, o kitus pasilikome“, - teigė VMSC direktorius M. Jukonis.

 

GERIAUSIEJI. Per iškilmingą apdovanojimą geriausiems teko orgininalūs iš medžio ir stiklo pagaminti apdovanojimai.  

 

Geriausi sportininkai: Airinė Palšytė (lengvoji atletika), Dominykas Jančionis (irklavimas), Robertas Tvorogalas (gimnastika), Edis Matusevičius (lengvoji atletika), Meda-Viktorija Večkytė (šaudymas iš lanko), Aurelija Tamašauskaitė (šiuolaikinė .penkiakovė), Aurimas Adomavičius (Irklavimas), Diana  Zagainova (lengvoji atletika), Vadimas Korobovas (kanojų Irklavimas), Justas Petravičius (graikų ir romėnų imtynės). 

 

Geriausiųjų dešimtuke – olimpiečiai arba pasaulio ir Europos jaunimo bei jaunių čempionatų prizininkai. 

 

Talentingiausi sportininkai: Benas Kontrimavičius (lengvoji atletika), Milda Kisneriūtė  (irklavimas), Alisa Bogdanova (šaudymas į skrendančius taikinius), Gabrielė  Rankelytė (šaudymas), Valerija Kolontaj (lengvoji atletika), Gabija Makutėnaitė (meninė gimnastika), Aurelija Šotaitė (meninė gimnastika), Rūta Okulič-Kazarinaitė (lengvoji atletika), Austėja Kavaliauskaitė (lengvoji atletika) ir Salvijus Ramanauskas (greitasis čiuožimas trumpuoju taku).     

 

Rožių žiedai bei Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigti neformalaus ugdymo programos baigimo pažymėjimai buvo įteikti 86 abiturientams sportininkams. 

 

SVARBUS. Į klausimą, ar jai svarbus šis įvertinimas, kai sportininkė turi daugybę prizų ir medalių, šių metų Europos šuolių į aukštį uždarose patalpose čempionė atsakė: „Žinoma, visą laiką malonu, kai esi įvertinta ir žmonės džiaugiasi laimėjimais. Kuo daugiau tokių pagerbimo ceremonijų, padrąsinančių žodžių, tuo tik smagiau“.  

 

Paklausta, kaip vertina 2016-uosius, A.Palšytė sakė: „Praėjusieji metai iš vienos pusės buvo labai džiaugsmingi, kad pagaliau suaugusiųjų grupėje pirmą kartą tapau Europos vicečempione, o tai suteikė ypač daug gražių vilčių rengiantis Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms. Jau ne kartą minėjau, kad olimpiadoje nepasisekė suderinti aklimatizacijos procesų, tiek viso kito ir tai labai skaudžiai atsiliepė rezultatui ir užimtai vietai. Pagal tai, kokį rezultatą pasiekė olimpinė čempionė, tikrai nebuvo kažkas nepasiekiamo. Nepaisant to, metus vertinu teigiamai. Per pasaulio čempionatą užėmiau ketvirtą vietą ir pasiekiau tokį pat rezultatą, kaip ir aukso medalio laimėtoja.  Metus vertinu pozityviai, jie man davė šiek tiek postūmio tam tikriems pokyčiams, kas galiausiai atsirėmė į tai, jog šią žiemą tapau Europos uždarų patalpų čempione.“

 

PERMAINOS. Geriausiųjų dešimtuke – ir 2016 m. Europos vicečempionas, Rio de Žaneiro olimpietis, irkluojant porinę keturvietę, Lietuvos edukologijos universiteto trečiakursis Dominykas Jančionis.  

 

Dabar jis porinės keturvietės neirkluoja, o laikinai sėdo į vienvietę. „Vienam valtį nėra lengva irkluoti. Kaip bus toliau, viskas spręsis po tarptautinės „Gintarinių irklų“ regatos ir Pasaulio taurės etapo varžybų Liucernoje. Pasaulio čempionatas vyks Amerikoje. Bus sunku „atsirinkti“, bet įmanoma“, - teigė D. Jančionis, kurį treniruoja Virgaudas Leknickas, o šalies rinktinėje – Mykolas Masilionis arba Kęstutis Keblys. 

 

Į talentingiausių sportininkų dešimtuką pateko šaulė, Užupio gimnazistė Gabrielė Rankelytė, kuri per Europos suaugusiųjų čempionatą užėmė 18-ą vietą. 

 

„Tai – labai talentinga mergaitė, kuri mus turėtų nudžiuginti svariais rezultatais“, - įsitikinusi VMSC individualių sporto šakų vedėja Vilija Jogėlienė.  

 

ABITURIENTAI. Tarp abiturientų, baigusių mokyklą,- ir penki vandensvydininkai: Lietuvos suaugusiųjų rinktinės vienas lyderių Marius Jakimčikas, Lietuvos jaunių čempionai Kasparas Liktaravičius, Arvydas Armanavičius, Nikita Zacharovas ir Martinas Lyla. 

 

Kaip teigė jų treneris nerijus Papaurėlis, M. Lyla žada išvykti studijuoti į Angliją, o kiti planuoja mokytis  Vilniuje.  

 

„Reikės ugdyti naujus žaidėjus, tačiau situacija ypatingai sudėtinga. Nuo liepos užsidaro Lazdynų plaukimo baseinas ir Vilniuje nebelieka nė vienos bazės, tinkančios vandensvydžiui. Bandysime važinėti į Elektrėnus, mums pagalbos ranką tiesia naujasis Lietuvos vandensvydžio federacijos prezidentas Andrius Jankūnas, kuris vadovauja naujajam „Fitus“ sporto klubui.  Manau, išgyvensime šį sunkų laikotarpį, svarbu, kad baseine vyktų statybos darbai ir kad jis, kaip žadama, būtų pastatytas laiku“, - nerimavo N. Papaurėlis.

Sportas.info straipsnis