Zarasuose nuvilnijo vandens sporto šventė

Zarasuose vyko tarptautinis vandensvydžio turnyras.

Nuo penktadienio iki sekmadienio Zarasų atviras plaukimo baseinas priminė praėjusio amžiaus šeštojo dešimtmečio laikus, kai vanduo virdavo nuo varžybų gausos. Čia buvo surengtas tarptautinis vandensvydžio turnyras Zarasų rajono savivaldybės mero taurei laimėti ir plaukimo varžybos. Merui Nikolajui Gusevui atidarius turnyrą, pirmieji į kovą stojo Kauno ir Elektrėnų vandensvydininkai, kurią rezultatu 8:0 laimėjo kauniečiai. Dėl techninių kliūčių ir prasidėjusio lietaus penktadienio varžybos buvo nutrauktos.
Pas Lietuvos vandensvydininkus į svečius atvyko jaunieji vandensvydininkai iš Rygos, Kišiniovo ir Kijevo. Užsienio sportininkai jau antrus metus iš eilės į Zarasus atvyko savo tėvelių lėšomis. Dvidešimt Ukrainos sportininkų Zarasuose bus liepos 15-25 dienomis. Trylika Moldovos sportininkų bus liepos 16-26 dienomis, o trylika Latvijos sportininkų buvo liepos 12-19 dienomis. Latvijos komandos treneris Sandu Gisca, Moldovos – Vladimiras Suchalo ir Ukrainos – Vitalijus Klestovas ir jų auklėtiniai patenkinti šiltu priėmimu, geru maitinimu, geromis treniruočių sąlygomis, gražia mūsų krašto gamta. Į Lietuvą šios komandos atvyko Lietuvos vandensvydžio federacijos kvietimu.
Šeštadienį vandensvydininkai toliau tęsė kovas. Pusfinalyje atkakliausiai grūmėsi Kišiniovo ir Kauno komandos. Nugalėję Kauno komandą rezultatu 5:3, o finale - 8:2 Latvijos sportininkus, jaunieji Moldovos vandensvydininkai iškovojo Zarasų rajono savivaldybės mero taurę. Kovoje dėl trečios vietos kauniečiai 12:0 sutriuškino Kijevo komandą
Turnyro metu buvo išrinkti geriausi komandų žaidėjai: Rokas Stankevičius (Elektrėnai), Andrejus Popovas (Kijevas), Tomas Bartušis (Kaunas), Bogdanas Mlovičius (Ryga), Viktoras Chricanas (Kišiniovas). 
Po jaunųjų sportininkų varžybų prasidėjo suaugusiųjų mini vandensvydžio turnyras, kur vyko atkakli kova tarp visų komandų. Moldavai ir ukrainiečiai sudarė bendrą komandą, o zarasiškiai apjungė jėgas su elektrėniškiais. Latvijos komandos vartus gynė Rygos universitete studijuojanti italė Marta Giovanetti. 
Šių varžybų nugalėtoja tapo jungtinė Moldovos ir Ukrainos komanda. 
Paskutinę varžybų dieną sportininkai, treneriai ir svečiai kovojo plaukimo takeliuose. Varžybos vyko 50 ir 100 m. distancijose bei estafetėse 4x50 m. ir 4x100 m. Plaukiant 50 metrų nugalėjo kišiniovietis Albertas Hmilis – 33,19 sek., 100 m. – kišiniovietis Nichita Olizevskis – 1.06,63 min. Estafetėje 4x100 m. buvo stipriausi Moldovos plaukikai – 4.34,27 min. Didžiausio dėmesio susilaukė estafetė 4x50 m., kurioje varžėsi ir Zarasų komanda. Jai atstovavo rajono meras Nikolajus Gusevas, elektrėniškis Celestinas Zabitavičius, olimpinis čempionas, zarasiškio trenerio Algimanto Štaro auklėtinis, dažnai vasarojantis mūsų mieste Robertas Žulpa ir Europos čempionė, garsaus zarasiškio daktaro Juozo Buzelio anūkė, vasaras leidžianti mūsų rajone Aiškutė Buzelytė. Greičiausiai – per 2.01,42 min. nuotolį plaukė latviai, aplenkę elektrėniškius – 2.13,40 min. Trečią vietą užėmė zarasiškiai – 2.14,09 min.
Po varžybų Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas taurę įteikė Kišiniovo vandensvydininkams. 
Visiems varžybų prizininkams įteikti medaliai. Padėkos raštus gavo varžybų teisėjai, rėmėjai, padėjėjai. Varžyboms teisėjavo Nacionalinės kategorijos teisėjai Saulius Andrašiūnas ir Andrius Šečkus, sekretorė Goda Sungailaitė.
Varžybų generaliniai rėmėjai buvo Lietuvos vandensvydžio federacija (prezidentas Viktoras Tonkichas) ir Zarasų rajono savivaldybė (meras N. Gusevas). Rėmėjai UAB “Akadas” (direktorius Arūnas Vitas), UAB “Langaza”(direktorius Ričardas Narbutas), UAB “Vilvė” (direktorius Stasys Dambrauskas), viešoji įstaiga “Z-Sport” (direktorius Egidijus Zovė), Misiūnas ir partneriai (Ivanas Šiško).
Uždarydamas šią gražią šventę, meras N.Gusevas visiems palinkėjo sėkmės ir naujų susitikimų sekančiais metais.
Varžybų iniciatoriai ir organizatoriai Liudas ir Saulius Putrimai nuoširdžiai dėkojo visiems, padėjusiems surengti šią gražią vandens sporto šventę.

Straipsnis ir foto nuotraukos iš renginio Sportas info: http://www.sportas.info/naujienos/27746-zarasuose_nuvilnijo_vandens_spor...

Video medžiaga:  https://www.youtube.com/watch?v=K5O_8xGyQM4