TARPTAUTINIAME VANDENSVYDŽIO TURNYRE ELEKTRĖNUOSE AUKSAS BALTARUSIJAI SIDABRAS LIETUVAI

Elektrėnuose baigėsi Tarptautinis vandensvydžio taurės turnyras, skirtas žymaus praeityje vandensvydininko, diplomato Rimanto Tonkūno atminimui.

  Turnyre dalyvavo Baltarusijos, Moldovos, Lietuvos rinktinės bei Ukrainos Kijevo komanda.

  Pirmąją varžybų dieną Baltarusija įveikė Ukrainos Kijevo vandenius rezultatu 12-8, o Lietuvos  rinktinė po atkaklios kovos privertė pasiduoti Moldovos sportininkus rezultatu 9-6 (1-3, 2-0,3-0,3-3).Daugiausia įvarčių Lietuvai pelnė Egidijus Sutkus 4 ir Norvydas Zapustas 2.

  Šeštadienio rytinėse varžybose Baltarusija įveikė Moldovą 14-8, o Lietuvos rinktinė, vadovaujama trenerių Nerijaus Papaurėlio ir Tadeuš Pašuk, po įtemptos ir permainingos kovos sužaidė lygiosiomis su Ukrainos Kijevo komanda 11-11.

(5-6, 3-2,2-1,1-2). Įvarčius pelnė Anton Sugoniak 4, Egidijus.Sutkus, Julius Goštautas ir Kęstutis Dūda po 2, Tautvydas Šimanskas 1.

  Baltarusijos komanda jau buvo užsitikrinusi vietą superfinale, kuris vyko sekmadienį, o lietuviams bei ukrainiečiams po vakarinių varžybų galėjo tekti skaičiuoti įvarčius. Ukraina 10-2 nugalėjo Moldovą, tad įvarčių santykis tapo jų naudai. Skaičiuot įvarčių neprireikė Lietuva sužaidė lygiom su Baltarusija 10-10 (4-1, 2-1, 2-5, 2-3) ir pakliuvo į super finalą. Įvarčius pelnė - Anton Sugoniak 3, Egidijus Sutkus ir Julius Goštautas po 2, Norvydas Zapustas ir M. Pelakauskas po 1.

Tiek rungtynės dėl III vietos tiek superfinalas dėl I vietos nebuvo malonus akiai. Ukraina nesunkiai 3-1 įveikė  Moldova, o Baltarusija beveik be Lietuvos  pasipriešinimo nugalėjo šeimininkus net 10-3. Lietuvos rinktinė manyt manė, kad savo tikslus jau įgyvendino patekdama į finalą ir rimčiau pasipriešinti kaimynams nesugebėjo. Geriausiu turnyro vartininku pripažintas Lietuvos rinktinės vartų saugas Andrejus Pometka.

Taigi Lietuvos rinktinė baigė šių metų sezoną. 

Na, o jau nuo sausio mėnesio rinktinė pradeda ruoštis Europos čempionato atrankos varžyboms. Po 21 lapkričio Barselonoje vykusio burtų traukimo paaiškėjo, kur ir su kuo žais mūsų nacionalinė rinktinė. Burtai lėmė, kad lietuviai I turo varžybas žais Turkijoje vasario 6- 8 d. kartu su kaimynais baltarusiais, vokiečiais bei varžybų šeimininkais turkais. Antrasis turas vyks tik spalio mėnesį, o kur vėlgi lems burtai.

 Jei į rinktinę atvyks visi užsienyje žaidžiantys bei gyvenantys  vandensvydininkai tai mūsų komanda lengvai taškų nedalins, bet šiuo metu prognozuoti yra labai sunku. Na, o jaunimas lapkričio 28-30 dienomis bandys apginti čempionų vardus Europos Šiaurės ir Baltijos jūros šalių čempionate Danijoje, Odenses mieste.

R. Černeckio nuotraukos apie vandensvydžio turnyrą Elektrėnuose

Renginio akimirkos