Kovingai žaidusi tarptautiniame turnyre Lenkijoje, Lietuvos vandensvydžio rinktinė buvo antra

Data:
Šeštadienis, 2016, Balandis 23 - Sekmadienis, 2016, Balandis 24
Lenkijoje, Ostrowieco mieste baigėsi tarptautinis vandensvdžio turnyras "OSTROWIEC PREZIDENT CUP", kuriame rungtyniavo Lenkijos, Baltarusijos, Ukrainos, Moldovos bei
Lietuvos rinktinės. Trenerių Nerijaus Papaurėlio ir Tadeuš Pašuk vadovaujamą Lietuvos rinktinę sudarė Vilniaus ir Kauno vandensvydininkai -tai Vilnius miesto sporto centro ir Kauno Plaukimo mokyklos paruošti sportininkai. Šios varžybos Lietuvos rinktinei buvo vienas iš pagrindinių etapų ruošiantis Europos sąjungos tautų čempionatui, kuris vyks gegužės 12-15 Maltoje.
Pirmasis mačas prasidėjo pavėluotai, nes į varžybas vėlavo ukrainiečiai ir lietuviams teko laukti beveik valandą. Tai Lietuvos komandai buvo naudinga.
Rungtynes mūsų vaikinai sužaidė pakiliai bei į savo sąskaitą įsirašė pirmąją pergalę. Lietuva-Ukraina 16-12 (5-2, 4-2, 2-5, 5-3). Keturis įvarčius rinktinei pelnė komandos kapitonas Janas Bakulo, šiais metais žaidžiantis Duisburgo klube
, tris įvarčius įmetė Anton Sugoniak ir Egidijus Sutkus, po du Mantas Pelakauskas ir Marius Jakimčikas, po vieną Rimantas Jakutis ir Julius Goštautas.

Kitose rungtynėse Moldova įveikė Baltarusiją rezultatu 10:8.
Vakaro varžybose Baltarusija nugalėjo Ukrainą 9:7, o Lenkija laimėjo pas Moldovą 10-4.
Šeštadienį, rytinėse varžybose, Lietuvos rinktinė  rungtyniavo su varžybų šeimininke Lenkija. Pralaimėję pirmąjį kėliny 0-2, lietuviai nenuleido rankų ir antrajame kėlinyje išlygino rezultatą 3-3, tačiau šių praleistų dviejų įvarčių jiems ir pritrūko baigiantis rungtynėms,  po atkaklios kovos  šeimininkai šventė pergalę rezultatu 6-8 (0-2, 3-3, 1-2, 2-1).
Tris įvarčius įmušė Janas Bakulo, du pelnė Julius Goštautas ir vieną įvarti Anton Sugoniak.
Kitose rytinėse varžybose Ukraina sužaidė lygiosiomis su Moldovos rinktine 9-9.
Šeštadienio vakaro rungtynėse Lietuvos rinktinės varžovais buvo pajėgi Moldovos  rinktinė. Lietuvos komanda  buvo nusiteikusi kovingai ir nelinkusi nuolaidžiauti varžovams.
Po pirmo kėlinio pralaiminėdami 0-2, antrajame kėlinyje,  tikslių Egidijaus Sutkaus ir Manto Pelakausko metimų dėka, lietuviai išlygino rezultatą, tačiau antrasis kėlinys baigėsi vis dar pirmaujant moldavams 3-2.
Trečiajame  kėlinyje Marius Jakimčikas pelnė 2 įvarčius ir Lietuvos rinktinė jau pirmavo 4-3. Neatsiliko ir Moldovos vandeniai, jie pelnė du įvarčius ir vėl pirmavo rezultatu 5-4.
Ketvirtajame kėlinyje Mantas Pelakauskas išlygino rezultatą, o Egidijus Sutkus, Rimantas Jakutis bei Janas Bakulo, pelnydami po vieną įvartį, rezultatą padidino iki 8-5 Lietuvos rinktinės naudai. Moldavai dar įmetė du įvarčius, o Marius Jakimčikas įsirašė savo sąskaiton dar vieną įvartį. Pergalę šventė Lietuvos rinktinė ir tik su vienu pralaimėjimu turnyrinėje lentelėje pakilo į antrąją vietą, užleisdami pirmąją, tik varžybų šeimininkei Lenkijai.
Moldova-Lietuva 7-9 (2-0, 1-2, 2-2, 2-5) Įvarčius pelnė Egidijus Sutkus ir Marius Jakimčikas po 3, Mantas Pelakauskas 2 ir Janas Bakulo 1.
Be pralaimėjimų žengianti Lenkijos rinktinė į savo turnyrinę lentelę įsirašė dar vieną pergalę, nugalėdama Baltarusiją rezultatu 12-11. Baltarusiai, esant rezultatui 11-11, lemiamą įvartį praleido likus 3 sekundėms iki finalinio rungtynių švilpuko.
Paskutinę turnyro dieną lietuviai susikovė su Baltarusijos rinktine. Pergalės ar lygiųjų atveju Lietuvos rinktinė būtų užsitikrinusi antrąją vieta, o pralaimėję liktų treti.
Rungtynės klostėsi dramatiška iki pat paskutinės minutės. Lietuviai labai susikaupę pradėjo rungtynes ir jau po pirmojo kėlinio susikrovė žymią persvarą pirmaudami rezultatu   6-3. Antrąjį kėlinį sužaista lygiosiomis 3-3 ir toliau pirmauta 9-6. Trečiąjį kėlinį laimi Baltarusiai 4-3, bet lietuviai dar pirmauja 12-10.
Ketvirtajame kėlinyje, likus vienai minutei, iki susitikimo pabaigos, baltarusiai sumažina skirtumą iki vieno įvarčio, tačiau Lietuvos rinktinė pergalės iš rankų nebeišleido, pasiekta puiki pergalė prieš amžinus varžovus mūsų kaimynus ir draugus baltarusius 14-13 ir mūsų rinktinė po puikaus pasirodymo turnyre, iškovoja antrąją vieta, nors ir surinko tiek pat taškų kaip ir šio turnyro nugalėtoja Lenkija, tačiau jai buvo pralaimėta.
Baltarusija -Lietuva 13-14 (3-6, 3-3, 4-3, 3-2). Keturis įvarčius Lietuvai pelnė rinktinės vedlys Janas Bakulo (viso per turnyrą pelnė 13 įv.), komandos veteranas, nenuilstantis Egidijus Sutkus, jaunieji rinktinės žaidėjai Jurijus Galinok (18 m.) , Marius Jakimčikas (17 m.) ir Julius Goštautas (20 m.), bei Elektrėnuose pradėjęs dirbti treneriu , Anton Sugoniak po du. Patikimai savo vartus gynė ilgametis rinktinės  vartininkas Andrei Pometko.
Paskutinėse turnyro rungtynėse Lenkija netikėtai nusileido Ukrainai 7-9 ir tik dėl laimėtų rungtynių prieš Lietuvos rinktinę užėmė pirmą vietą.
Turnyro organizatoriai įsteigė prizus geriausiems turnyro žaidėjams. Geriausiu Lietuvos komandos žaidėju buvo pripažintas Janas Bakulo
Galutinė komadų rikiuotė:
1. Lenkija       9 tšk.
2. Lietuva      9 tšk.
3. Ukraina      4 tšk.
4. Moldova    4 tšk.
5. Baltarusija 3 tšk.
Po šio turnyro rinktinės žaidėjai išsiskyrstys po savo klubus ir jau sekančią savaitę dalyvaus Lietuvos čempionate Elektrėnuose, kur paaiškės š.m. Lietuvos čempionai ir prizininkai. Na, o pagrindinės rinktinės varžybos jau gegužės 12-15 d. vyks Maltoje, tai Europos sąjungos tautų čempionatas.