Lietuvos vandensvydžiorinktinė atvirame Baltarusijos čempionate pateko į finalinį ketvertuką

Data: 
Sekmadienis, 2016, Balandis 3
Minke vyko Baltarusijos atviro čempionato, kuriame dalyvauja 8 komandos, antrojo turo varžybos. 
Po pirmojo turo lietuviai, treniruojami Nerijaus Papaurėlio, savo pogrupyje buvo patyre tik vieną pralaimėjimą ir užėmė II vietą.
Antrajame ture mūsų rinktinėje jau žaidė, Vokietijoje rungtyniaujantis, rinktinės lyderis Janas Bakula, kuriam ir teko pagrindinis varžybų krūvis.
Pirmose varžybose Lietuva įveikė Vitebsko komandą rezultatu 18-9 (2-0, 4-4, 5-2, 7-3 ). Net 8 įvarčius lietuviams pelnė komandos kapitonas Janas Bakula, kurį varžybų dieną visa rinktinė pasveikino su 25-tuoju gimtadieniu. Po 3 įvarčius įmušė Egidijus Sutkus, po 2 - Anton Sugoniak ir Marius Jakimčikas, po 1 Šarūnas Beleckas, Julius Goštautas ir Mantas Pelakauskas. 
Sekančiose rungtynėse rinktinė susirungė su labai pajėgia Gomelio komanda, kuri kaip ir Minsko RCOP pretenduoja į čempionato aukso medalius. 
Po lygaus pirmojo kėlinio 3-3 antrajame kėlinyje pralaimėta (2-4), trečiajame 3-4 ir ketvirtajame 1-2. Bendras rezultatas 13-9 Gomelio vandenių naudai.
Vėl pasižymėjo komandos lyderis Janas Bakula pelnes 3 įvarčius, tiek pat pelnė ir Mantas Pelakauskas, po 1 įvartį įmušė Marius Jakimčikas, Jurijus Galinok ir Rimantas Jakutis.
Paskutinę varžybų dieną Lietuva 8-4 ( 2-2, 3-2, 1-0, 2-0) įveikė Bresto sportininkus. Po du įvarčius į savo sąskaitą įsirašė Janas Bakulo, Julius Goštautas ir Anton Sugoniak,  po vieną Egidijus Sutkus ir Mantas Pelakauskas.
Susumavus visus rezultatus lietuviai užsitikrino vietą pirmajame ketvertuke, kuriame kartu su Minsko RCOP, Gomeliu bei Minko Olimpinio rezervo komandomis kovos dėl apdovanojimu. Likusios komandos rungtyniaus dėl 5-8 vietų.
Sėkmingai Baltarusijos čempionate pasirodė ne tik Lietuvos rinktinė, bet ir mūsų šalies teisėjas Saulius Andrašiūnas, kurio teisėjavimas buvo gerai įvertintas Baltarusijos teisėjų kolegijos.
Po šių turu, varžybų organizatoriai, turėjo nuspręsti ar žaisti dar du turus, dėl čempionų vardo, ar tik vieną, kuris vyktų rudenį Minske.
 
Nerijaus Papurėlio nuotrauka
 
Renginio akimirkos
  • Prieš rungtynes Minske 2016